Warsztaty ceramiczne

4 MAR 2013 Zabawy z gliną

4 marca nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach ceramicznych pod okiem instruktorki p.Iwonki. Dzieci poznały właściwości gliny,  uczyły się lepienia i zdobienia różnymi narzędziami. Poprzez lepienie, ugniatanie, wałkowanie, wykrawanie dały upust swojej wyobraźni rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Miały okazję rozwinąć swoją wyobraźnię, pomysłowość, zaprojektowały proste formy użytkowe i przestrzenne. Wszystkie dzieci tworzyły swoje dzieła w skupieniu i z cierpliwością. Zabawa z gliną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej Każdą grupa lepiła coś innego, i tak powstały śliczne „serduszka”, „aniołki”, „patery na owoce”  oraz „drzewko z jabłuszkami”. Prace dzieci  zostaną wypalone  w specjalnych piecach, później można je będzie zakupić za 10zł.