Licznik odwiedzin

594265
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
83
107
6059


Archiwum

Dzień Niepodległości.

12 LIS 2012 Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są abstrakcyjne, a dla Polaka bardzo ważne. Więc aby przybliżyć przedszkolakom to wydarzenie, poznajemy Symbole Narodowe, uczymy się hymnu, poznajemy bliższe i dalsze środowisko, spotykamy się z legendami – ocieramy się o historię... jesteśmy Polakami.

,,Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,

gdziem ujrzał  słońce i gdziem poznał Boga,

gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła

w polskiej mnie mowie pacierza uczyła.” 

W dniu 12.11.2012 roku w naszym Przedszkolu grupa 5- i 6- latków przygotowała  uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości.  Dzieci zaprezentowały wiersze oraz piosenki i tanice. Gdy dzieci wraz ze swoimi ciociami i przybyłymi na tę uroczystość rodzicami śpiewały Hymn Polski nad gości tłumem unosił się wzniosły nastrój . Odświętne ubrania i ten ,,duch narodu” w małych dzieciach to te  chwile,  które będziemy wszyscy pamiętać.

Zobacz zdjęcia...