ekolo

Już wiemy jak śmieci segregujemy!!!

Człowiek jest nierozerwalną cząstką przyrody, więc powinien żyć z nią w zgodzie i harmonii. Niestety, rozwój cywilizacji powoduje, że negatywny wpływ ludzi na przyrodę jest coraz większy. 17 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu podczas, którego dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Nasz gość zaprezentował przedszkolakom ilustracje przedstawiające czyste środowisko i zanieczyszczone. Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki poradziły sobie z segregowaniem odpadów do worków w odpowiednim kolorze: szkło – worek zielony, plastik- worek żółty i worek niebieski – papiery. Był też jeszcze jeden worek – brązowy do którego, wrzucamy odpady zielone czyli: liście, skoszoną trawę, kwiaty ogrodowe i balkonowe. Wizyta naszego gościa pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” jest znane każdemu przedszkolakowi.

12 kwietnia nasze "Jeżyki " odwiedziły Bibliotekę w Rabce Zdroju i uczestniczyły w warsztatach literacko-plastycznych, słuchały bajeczki o myszce a później pięknie rysowały.