olimpiada

Zimowa Olimpiada Przedszkolna

8 marca w naszym przedszkolu odbyła się Przedszkolna Olimpiada Zimowa.

Na wzór olimpijskich tradycji rywalizację poprzedziła ceremonia otwarcia. Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwała Pani Dyrektor oraz wszystkie ciocie z przedszkola .

Konkurencje przeprowadzone zostały na stoku "U Żura", pogoda przepiękna, prawdziwie zimowa.

Przedszkolaki dawały z siebie wszystko. Zachowując zasady fair-play dzielnie walczyły wykazując się wspaniałymi zdolnościami sportowymi. We wszystkich konkurencjach kibicowali  koledzy i koleżanki z innych grup. Za swój wysiłek zostali nagrodzeni przez Panią Dyrektor złotymi medalami, słodkimi nagrodami oraz gratulacjami.

„Bo najważniejszą rzeczą  w igrzyskach olimpijskich  jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział podobnie jak w życiu, nie jest ważne triumfować, ale zmagać się”.

Dlatego wszyscy zostali zwycięzcami!

...a zabawy i frajdy ile przy tym było....

Po zmaganiach na stoku czekała na dzieci ciepła herbatka i pyszna kiełbaska, apetyty też tego dnia wyjątkowo dopisywały.

Zgodnie z tematem tygodnia o znajomości instrumentów muzycznych "Biedroneczki"  wykonały własnoręcznie grzechotki. Instrumenty te wykonane zostały z metalowych puszek i plastikowych butelek. Przedmioty te zostały ozdobione wycinankami z kolorowego papieru. Do środka został wsypany groch lub ryż, w zależności od wyboru dziecka. Gra na wykonanych samodzielnie instrumentach sprawiła dużo radości.

"Królowa Śniegu" na prawdziwej  scenie Teatru "Rabcio" w Rabce- Zdróju .