Licznik odwiedzin

613211
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
160
160
10259


Archiwum

zawody

Zakończyliśmy obchody Dnia Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie 24 listopada opanowały Przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

25 listopada obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r. kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. I od tego czasu miś stał się przyjacielem wszystkich dzieci a i niejedne dorosły nieraz przytuli się do pluszczka. My w przedszkolu świętowanie urodzin naszego misia rozpoczęliśmy już 24 listopada. Tego dnia przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misiaczki i cały dzień mogły się do nich przytulać.

W poniedziałek dzieci wraz z misiami poznawały różne zawody , profesje swoich rodziców. Było wspaniale dzieci wiele się dowiedziały, po dotykały i wiele frajdy z tych spotkań miały. Dziękujemy naszym kochanym rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego dnia. Jesteście Wielcy a to w jaki sposób przygotowaliście ten dzień dla dzieci …aż brak słów. DZIĘKUJEMY!!!!

I tak dzieci relaksowały się u pani masażystki….

Dowiedziały się jak odpowiedzialna jest praca w aptece…

Z pomocą pana Michała stworzyły reklamę…

Wiedzą już jak prawidłowo czyścic ząbki..

No a w jadalni same mogły przygotować deser, oczywiście pod czujnym okiem kucharza….

 

We wtorek na dzieci oraz misie czekała niespodzianka...

Czary Mary – tymi słowami dzieci oraz misiaczki zaproszone zostały  do krainy magii, którą mogliśmy odwiedzić za sprawą prawdziwego artysty, pana Wiesława Jaśkowskegoi – Havis, artysty iluzji znanego w Polsce i poza jej granicami. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością i nie zawiodły się. Barwna interpretacja wiersza J. Tuwima „Kłamczucha” była wstępem do spotkania pełnego najprawdziwszej magii. Wspaniałe widowisko chwilami zapierało dech w piersiach małych widzów, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe pióropusze, chustki i płyty zmieniały kolory a karty do gry swoją wielkość. Dzieci pomagały w czarach nie tylko okrzykiem sim sala bim, ale także kilkoro zostało zaproszonych do asystowania artyście i pod jego okiem naprawdę czarowało. Spektakl zaprezentowany przez pana Jaśkowskiego nie tylko przybliżył przedszkolakom sztukę iluzji na wysokim poziomie, ale był dla nich świetną atrakcją i doskonałą zabawą.

 

W środę  w  przedszkolu odbył się językowy dzień. Przedszkolaki  poznały kilka podstawowych słów w obcym języku, z uwagą słuchały ciekawostek o położeniu, budowlach, zwyczajach panujących w danym kraju.  I tak odwiedziliśmy  Anglię

Ukraine

Szwecję

oraz Włochy

 

Dni z europejskimi krajami przygotowali dla przedszkolaków, kto?.... no, oczywiście nasze kochane mamusie. Dziękujemy baaaaaardzo!!!!

W Czwartek natomiast nasze misie i przedszkolaki uczestniczyły w zabawie ANDRZEJKOWEJ, było superowo, odlotowo i oprócz zabawy było to również przyjęcie urodzinowe dla misia, a wiec był tort a nawet cztery, sto lat, świeczki, uśmiech i smakołyczki..

w piatek natomiast mieliśmy dzień sportowy. Odwiedził nas p. Tomek - tatuś Zosi, który jest strażakiem i pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Rabce Zdroju i przeprowadził dla naszych przedszkolaków prawdziwy trening sprawnościowy.  Przed treningiem opowiedział o swojej pracy oraz sprawdził czy nasze przedszkolaki znaja numery alarmowe oraz czy wiedza jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Dziękujemy p.Tomkowi za wspaniały dzień i super zabawę.