kolory jesieni

Ślubowanie naszych absolwentów

W dniu 19 października nasze „Wiewiórki” oraz „Motyle” uczestniczyły w Ślubowaniu Pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Chabówce. Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz Pani Elżbiecie Sobczyk – wychowawczyni klasy I, za zaproszenie, a naszym tegorocznym absolwentom życzymy samych sukcesów w nowej roli uczniów szkoły podstawowej. Udział  w uroczystości ma ogromne znaczenie w przygotowaniu przedszkolaków do przyszłej nauki w szkole a także miło nam bardzo widzieć naszych absolwentów – już uczniów, uśmiechniętych i zadowolonych. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie.

OBCHODZIMY DZIEŃ ROLNIKA

Większość zawodów ma dzień, w którym obchodzi swoje święto. Mamy dzień nauczyciela, górnika, hutnika, dzień szefa, dzień sekretarki, dzień policjanta, dzień strażaka – na próżno jednak szukać informacji o dacie dnia rolnika. Po prostu nie ma takiego święta. Dlatego my w przedszkolu pamiętamy o rolnikach i Świętujemy. Przedszkolaki ubrane prawie jak prawdziwi rolnicy przynoszą tego dnia do przedszkola koszyczki, banieczki,  kapelusze i chusteczki.. i bawimy się w ogrodzie , i ziemniaczki sadzimy i je zbieramy i wiele przy tym frajdy mamy, a na koniec frytkami i pieczonymi ziemniaczkami się zajadamy… Pogoda wspaniała i zabawa udana. A wszystkim Rolnikom życzymy Najlepszego..

Przejażdżka konikami

17 października korzystając z przepięknej słonecznej pogody wybraliśmy się na poszukiwanie kolorów jesieni jednak nie był to spacer na piechotkę … szukaliśmy  kolorów jesieni konikami. Tak, zaraz po śniadaniu z parkingu czterema wozami , zaprzęgniętymi w przepiękne koniki wyruszyliśmy na te, nasze poszukiwania. Słoneczko przygrzewało dlatego wspaniale się nam tak podróżował. Koniki zawiozły nas w pobliże Leśniczówki a tam wyruszyliśmy szlakiem edukacyjnym już na piechotkę. Po drodze cieszyliśmy nasze oczka pięknymi kolorami, charakterystycznymi dla tej wspaniałej pory roku –Jesieni.

Dzień Nauczyciela

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. Były więc życzenia i pyszny torcik ….Dziękujemy Rodzicom, całej naszej Radzie, za wszystkie życzenia oraz bardzo miłą niespodziankę – pyszny torcik.

Były też pyszne galaretki z truskaweczkami. I tu pragnie my w imieniu wszystkich dzieci podziękować dziadziusiowi Emila Luberdy za przepyszne truskaweczki. DZIĘKUJEMY

… a po śniadaniu wybraliśmy się pociągiem do Rabki- Zdroju , aby wspólnie złożyć życzenia pracownikom Oświaty w UM, po drodze oczywiście spacerowaliśmy po parku, byliśmy w Tężni i u wujka Kazia, odwiedziliśmy pana Krzysia Kowalcze i podziwialiśmy piękny kolorowy park.

Dziękujemy kolejnym ochotnikom za czytanie naszym przedszkolakom….

U „Biedroneczek” czytała mamusia Natalki

A „Żabki” słuchały bajeczki czytanej przez mamusie Igusi