Licznik odwiedzin

576817
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
1828
2242
6464


Archiwum

domp p1

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce,  dniach 25-26 stycznia  2017r. odbyły się uroczyste spotkania z okazji ich święta. Mali artyści- wnuczęta z dużym przejęciem i zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. W ten sposób mogły podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki  dla babć i dziadziusiów oraz smakołyki dla dzieci przyniesione przez naszych kochanych gości. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

 

 

KULIG

Zima. Gruba warstwa białego śniegu, lekki mróz, to wspaniały czas na kulig więc jak tu go nie wykorzystać ….wykorzystaliśmy i to jak…… widać na zdjęciach…..było super, wspaniale, świetnie i naj naj najlepiej na świecie…. 

 

 

 

Na zakończenie okresu kolędowania, wybraliśmy się z odwiedzinami do Przedszkola nr1 w Rabce Zdroju. Tam obejrzeliśmy śliczne Jasełka w wykonaniu przedszkolaków, później było wspólne kolędowanie oraz … no, właśnie wspaniała zabawa. Tańce, swawole, gwarno było na szczęście nadal „ stoi przedszkole”. Po tańcach pyszności i słodkości dla wszystkich małych gości. Było suuuuuper. Dziękujemy Pani Dyrektor Marysi oraz wszystkim Paniom z Przedszkola za tak miłe i sympatyczne przyjęcie… prosimy jeszcze a my zapraszamy do Chabówki.

 

W dniu 24.01.2017r.nasze „Kierpcusie” odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rabce Zdroju. Przedszkolaki przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Mali aktorzy wcielając się w poszczególne postaci szopki betlejemskiej, poprzez wiersze i śpiew pastorałek wprowadzili wszystkich w radosną atmosferę oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Występy artystyczne przedszkolaków dostarczyły mieszkańcom Domu wiele radości. Takie spotkanie uczy nie tylko tradycji wspólnego kolędowania, ale również szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz dzielenia się radością z innymi. A z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia i wręczyły słodkie pierniczki własnoręcznie przygotowane. Spotkanie było bardzo bardzo przyjemne. Dziękujemy za zaproszenie, soczki i pyszne drożdżóweczki!