biblioteka, wizyta, przedszkole

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU

Czytanie książek, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę przedszkolaków. Dlatego tak ważne jest  rozbudzanie  w dzieciach chęci do czytania oraz wypożyczania książeczek już od najmłodszych lat. W  styczniu nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Miejską w Rabce-Zdroju. Miały okazję nie tylko zwiedzać Bibliotekę, ale również wzięły udział w przygotowanych dla nich warsztatach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na regałach. Najpierw każda z grup słuchała bajeczki, którą czytała im Pani Bibliotekarka, po czym wszystkie wykonywały pracę plastyczną. Miały okazję lepić z plasteliny, malować obrazek przedstawiający najważniejsze dla nich osoby. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie. Na twarzach przedszkolaków gościły uśmiechy.

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU NR 2 W RABCE-ZDROJU

„Jakaś światłość nad Betlejem się rozchodzi
W środku nocy przerażony świat się budzi.
Dzisiaj Chrystus tutaj właśnie się narodził,
Do nas przyszedł bo ukochał wszystkich ludzi”
Posłuchajcie opowieści o narodzinach Pana Jezusa:
- bardzo dawno temu daleko stąd w mieście Betlejem narodził się maleńki Pan Jezus…”

14 stycznia dzieci z grupy Motyle odwiedziły Przedszkole nr 2 w Rabce-Zdroju. Przedszkolaki z Rabki wraz ze swoją Panią Anią przygotowały przedstawienie jasełkowe, które mieliśmy okazję oglądać.  Po zakończeniu „Jasełek” odbyło się wspólne kolędowanie. Dzieci  zaśpiewały kolędy „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.  Po zakończeniu inscenizacji przyszedł czas na zabawę oraz mały poczęstunek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i piękne przedstawienie jasełkowe!!!