Licznik odwiedzin

613258
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
207
160
10259


Archiwum

akcja ewakuacja

Próbna ewakuacja przeciwpożarow!

Dnia 6.05.2015r w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został przygotowany przez naszych kochanych Strażaków z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce . Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem, z bezpiecznego miejsca dzieci obserwowały cały przebieg akcji, która wzbudziła  ogromny zachwyt.

W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci oraz cały personel placówki.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną.

Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

Dziękujemy Naszym Strażakom za tą wspaniałą akcję, a z okazji  ich święta STO LAT!!!