Licznik odwiedzin

613244
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
193
160
10259


Archiwum

u lutnika

W pracowni lutniczej

Nasze przedszkolaki odwiedziły Pana Piotra Kowalcze w Jego pracowni lutniczej  w Chabówce. Pracownia już od progu wita nas zapachem drewna a wszędzie dookoła oczom jawią się instrumenty, głównie skrzypce.

 

Lutnictwo to wielka tradycja, choć współcześnie wiedzę o tym, czym tak naprawdę zajmuje się lutnik mają jedynie muzycy. Dzięki takim miejscom, jak pracownia Pana Piotra, każdy może na własne oczy zobaczyć kunszt tego rzemiosła artystycznego, poznać jego historię a także etapy powstawania instrumentu. Pan Piotr oprócz tego, że pięknie nam o tym wszystkim opowiadał to jeszcze na każdym instrumencie, znajdującym się w Jego pracowni , pięknie grał. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas!