Licznik odwiedzin

504885
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
254
502
6055


Archiwum

sniadanie wielkanoc

Nasze przedszkolne Śniadanie Wielkanocne

W środę 1 kwietnia, w pochmurny poranek, w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Dzieci  należące do przedszkolnego zespołu góralskiego zaprezentowały scenki obchodów świąt wielkanocnych po góralsku, a następnie ciocia Madzia w imieniu wszystkich cioć z przedszkola  złożyła świąteczne życzenia. Podzieliliśmy się jajkiem  i  na koniec część na którą szczególnie czekały dzieci – wręczenie nagród za udział w konkursie „Wielkanocna Pisanka”. Prace jak zwykle były prześliczne, pomysłowe, kolorowe i niepowtarzalne. GRATULUJEMY!