dzień ziemniaka

„A w naszym przedszkolu impreza nie byle jaka,

bo obchodzimy święto pieczonego ziemniaka”

Dnia 21 października w naszym przedszkolu od rana pojawiali się rolnicy, rolniczki, farmerzy i farmerki z wiklinowymi koszyczkami i chęcią do pracy! Tego dnia bowiem obchodziliśmy w przedszkolu „Święto Pieczonego Ziemniaka”. O godzinie 10.00 wszyscy rolnicy i rolniczki zebrali się na łące obok przedszkola i się zaczęło…

…najpierw zbieraliśmy ziemniaki, które nasz ciocia Gienia „sadziła” na łące od samiuśkiego rana, później były grupowe okrzyki i ziemniaczane wiwaty np.: „ziemniaki sadzimy bo je jeść lubimy”, konkurencje dla dzieci na sadzenie i zbieranie ziemniaków oraz taniec z ziemniakiem podczas zabawy ziemniak „parzy”. Były również konkurencje dla naszych kochanych rodziców, którzy znaleźli czas, by uczcić z nami tego naszego ZIEMNIAKA! Podczas takiego święta nie mogło oczywiście zabraknąć degustacji ziemniaka. Mięciutkie ziemniaczki w chrupiącej skorupce smakowały wyśmienicie! Mniam, mniam, palce lizać!!!

Pogoda nam dopisała, słoneczko świeciło, zabawa była nie mała – po prostu impreza się UDAŁA!

…aha, musimy jeszcze wspomnieć, iż podczas całej imprezy ciocia Basia – jako najpiękniejsza Rolniczka, niczym w programie „Rolnik szuka żony” poszukiwała  rolnika…. I znalazła – Franka a za ciocią inni nasi mali rolnicy wybierali sobie rolniczki do wspólnego  zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim naszym małym rolnikom za fajną zabawę, rodzicom ,  że dzielnie walczyli w konkurencjach i , że z nami się bawili i wszystkim, którzy taką pogodę nam załatwili!!!