policjant, konie, calineczka

27 CZERWIEC 2014r.   Przedwakacyjne spotkanie z Policjantem

Spotkanie miało na celu przestrzec przedszkolaki, uwrażliwić je na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać podczas letniego wypoczynku.

Nasza zaprzyjaźniona pani policjant, Pani Ania opowiedział dzieciom jak powinny zachowywać się wypoczywając nad wodą czy w górach, co zrobić gdy się zgubią, albo spotkają kogoś nieznajomego oraz jak zachować się w kontakcie ze zwierzęciem, które może nas zaatakować. Przypomniał też podstawowe zasady ruchu drogowego, a także zaprezentował jak ważne jest dla bezpieczeństwa dzieci jadących samochodem przebywanie w specjalnie do tego celu przeznaczonych fotelikach.

Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie udanych, zdrowych oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

25 CZERWIEC  2014 r Przejażdżka konna

W ramach niespodzianki przygotowanej przez p. Ewę mamusie naszych chłopaków Szymonka, Piotrusia oraz Matiego nasze przedszkolaki mogły podziwiać piękną Rabkę Zdrój ze specjalnego spacerowego wozu podczas przejażdżki konnej. Przejażdżka była wspaniała, pogoda wymarzona na taką wyprawę. Ciocia Madzia na harmoni grała a reszta jej śpiewem wtórowała. Dzieci śpiewały, do przechodni machały oj, cuda się działy! Fajnie było, szkoda , że się skończyło! Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Ewie za dostarczenie dzieciom , tak wielu wspaniałych wrażeń.

13 CZERWIEC  Rodzice – Dzieciom  „Calineczka”

Już tradycją się stało, że rodzice dzieci z Przedszkola z Chabówki z okazji Dnia Dziecka przygotowują i przedstawiają bajkę. Jest to niezwykła inicjatywa rodziców, którzy podczas prób odkrywają, że świetnie potrafią zmienić się we wróżki, chrabąszcze, ropuszki i stworzyć niezwykły spektakl dla swoich pociech, a przy tym jeszcze świetnie się bawić! W tym roku była to bajka pt.: „Calineczka”, która została zaprezentowana w Amfiteatrze Miejskim w Rabce-Zdroju. Stroje przygotowane przez rodziców zaskoczyły wszystkich profesjonalizmem i pomysłowością. Niejeden przedszkolak nie poznał swojej mamy ani taty. Role też idealnie pasowały do aktorów a nasi wspaniali aktorzy wystąpili bajkowo wcielając się w następujące postacie:

Calineczka – Danusia Szeliga,

Wróżka, Chrabąszczówna, kwiatek – Ewa Worwa

Kobieta, Chrabąszczówna, kwiatek – Ewelina Sabura

Narrator – Babcia - Marta Cieplińska- Korwel

Mama Żabika, Chrabąszczówna – Beatka Świder

Żabik – Maciej Jurzak

Myszka – Małgosia Bogdał

Kret – Robert Żądło

Jaskółka, Chrabąszczówna – Jadzia Bargiel

Motyl – Natalia Stolarczyk

Chrabąszcz – Andrzej Wójcikiewicz

Elfik, Chrabąszcz – Jakub Czyszczoń

Kwiaty- Basia Fudro, Halinka Muniak, Halinka Pałasz oraz Kasia Pustelnik

Gratulujemy wspaniałego występu Rodzicom i Ciociom przedszkolnym, które były reżyserami, scenografkami, akustykami i także aktorkami całego przedstawienia ! Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia bajka w wykonaniu rodziców i nigdy nie zabraknie chętnych rodziców – aktorów! Już czekamy na kolejną bajkę.