ewakuacja

26 MAJ 2014r. STRAŻACY OSP W PRZEDSZKOLU

Dnia 26 maja w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Tak więc nasze przedszkolaki po usłyszeniu trzech gwizdków bardzo, ale to bardzo sprawnie opuściły budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola i obserwowały dalsze czynności strażaków. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. A przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który jak zawsze wzbudził ogromny zachwyt oraz pokazy sprzętu ratowniczego. Nie brakowało także "zabaw" z wodą, strażacy pokazywali przedszkolakom jak obsługuje się węże strażackie i w jaki sposób gasi się pożar. Była to niesamowita frajda dla maluchów, gdyż prawie każdy z nich w tym wieku marzy, aby zostać strażakiem.

Wszystkie ciocie z przedszkola oraz  dzieci dziękują za wizytę, życzą strażakom dużo, dużo  zdrowia oraz pogody ducha i jak najmniej trudnych akcji.