Dzień Strażaka

4 MAJ 2013 Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka udaliśmy się na stadion w Chabówce aby móc jak co roku spotkać się właśnie z nimi – Naszymi Strażakami z OSP w Chabówce.
W trakcie tego spotkania, które prowadził pan Robert –Strażak , prywatnie tatuś naszego Michałka, przedszkolaki najpierw same próbowały odpowiedzieć na pytania o elementy sprzętu strażackiego a później mogły zadawać pytania, na które fachowych odpowiedzi udzielał pan Robert. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt, którego używają podczas akcji gaśniczych, przeprowadzili również „mini” pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Nasze przedszkolaki nabywając tę cenną wiedzę, świetnie się przy tym bawiły.

Pod koniec spotkania wszystkie ciocie z przedszkola musiały wykazać się na „mini zawodach strażackich” i jak to ciocie – wypadły rewelacyjnie!!! Dzieci natomiast mogły się wykazać podczas lania wody z węża i sikawki strażackiej.

Dziękujemy naszym kochanym Strażakom, że tak chętnie nas przyjmują, opowiadają nam tak ciekawie i jeszcze cukiereczkami nas obsypują . A z okazji ich święta

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!