Kolorowy tydzień 2013

18-22 MAR 2013   Kolorowy tydzień

„ Kiedyś tęcza spadła z nieba pomalować świat i od tamtej właśnie pory poznajemy jej kolory”.

Zakończyliśmy nasze kolorowe dni w przedszkolu.  Było naprawdę kolorowo a każdy dzień przynosił coś nowego, ciekawego i miłego. W poniedziałek razem z promyczkami słońca wędrowaliśmy od sali do sali poznając  „Historię żółtego tulipana”, żółte zagadki, żółte- mniam, mniam smaki oraz ćwiczyliśmy – wiadomo- na żółtych przyborach gimnastycznych. We wtorek prowadziła nas kropelka wody. Były doświadczenia wodne, zagadki słuchowe oraz „morskie” zabawy z chustą animacyjną. Czerwony dzień to dzień Czerwonego Kapturka a w zielonym powitaliśmy Panią WIOSNĘ- chociaż w przedszkolu, bo na zewnątrz… Natomiast w piątek na fioletowo przedszkolaki razem z ciocią Madzią pojechały do Biblioteki Miejskiej w Rabce Zdroju, aby w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, wysłuchać utworów dla dzieci w wykonaniu Kabaretu Neo-Nówka. W piątkowe popołudnie  poprosiliśmy też dzieci, aby pomyślały, co by było, gdyby pewnego dnia do pudełka z farbami wpadł wiatr i próbował wymieszać  wszystkie kolory ze sobą. Odpowiedzi były różne. Uzgodniliśmy jednak, że smutno byłoby, gdyby na świecie panował jeden kolor, i cieszymy się z tego, że świat jest kolorowy i piękny. Kolorowy tydzień dla dzieci był okazją do spotkania z barwami, które na co dzień nas otaczają , jednak nie zawsze zwracamy na nie uwagę.