roboty

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas. 8 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu zebrali się w Sali „Biedronek” i się zaczęło….. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. A po tańcach czekał dzieci słodki a nawet bardzo, bardzo słodki poczęstunek , bo to przecież TŁUSTY CZWARTEK… Dziękujemy Wam rodzice za te wszystkie pyszności!!!

6 lutego odwiedził nas robot Photon,

Przedstawiciele grupy MAC odwiedzili naszych przedszkolaków właśnie z tym małym robotem i pokazali co on potrafi. Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Zadaniem robota jest uczenie dzieci programowania poprzez mieszankę storytellingu i najnowszej technologii. Naszym przedszkolakom robot bardzo się spodobał i szybko się z nim zaprzyjaźnili.

Wystapiliśmy dla "szkolniakow" z bajka Królowa Śniegu

Już po raz drugi spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu  przedszkolaków, które odbyło się w Przedszkolu Nr 1 w Rabce. Kolędowaliśmy, kolędowaliśmy i słodkościami się częstowaliśmy…było fajnie. Dziękujemy!

Babcia  i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem, zrozumieniem i wszystkim, co dobre, dlatego dobrze rozumieją potrzebę dzielenia się dobrem i miłością. Tym razem postanowiły obdarować osoby starsze i samotne, przygotowując występy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Rabce. 18 stycznia nasze „Kierpcusie” przedstawiły Jasełka. Ich występ docenili podopieczni DPS-u, którzy w zamian obdarowali przedszkolaków życzliwym, pełnym empatii przyjęciem a nasze przedszkolaki w ciepłej atmosferze kolęd i pastorałek wręczyły pensjonariuszom własnoręcznie przygotowane prezenty. Przedszkolaki przypomniały starą tradycję kolędowania oraz pielęgnowania najpiękniejszych w roku świąt dziadków.

15 stycznia w przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z Lego Robotyki dla dzieci. Zajęcia te uczą pracy zespołowej, dostarczają wiedzy na temat otaczającego nas świata, wprowadzają dzieci w świat nauki, robotyki, techniki i konstruowania. Spotkanie to było dla naszych Przedszkolaków wspaniałą przygodą. Zobaczyły, że każdy może budować, a przy tym doskonale się bawić.

Przez dwa tygodnie gościliśmy w przedszkolu  niezwykłych gości, które bardzo pokochały nasze przedszkolaki. Roboty DASH i DOT to zabawki edukacyjne na miarę XXI wieku. Uczą dzieci programowania, algorytmów i logicznego myślenia. DASH jako robot ruchowy, wykonuje polecone mu podczas programowania zadania z użyciem wyznaczonych gadżetów, natomiast DOT, jako robot dźwiękowy, emituje usłyszane odgłosy dzięki potrząśnięciom i obrotom.