pp

Pocztówkowe Przedszkole

W dobie Internetu, maili, sms-ów i portali społecznościowych wysyłanie pocztówek oraz listów powoli odchodzi w niepamięć. Często zapominamy o tym jak wiele daje pisanie listów, które ćwiczy cierpliwość, wyobraźnię oraz rozwija kreatywność. Listy są również wspaniałą pamiątką na długie lata. Każdy list niesie ze sobą jakąś historię, każdy ma duszę. Czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorców. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od zbyt prostych form dzisiejszego komunikowania się i może dać wiele radości dzieciom czy dorosłym.

Celem programu jest wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolakami na terenie całej Polski. Ideą wiodąca programu natomiast propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Cele ogólne projektu to nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych, zapoznanie z zawodami pracowników poczty oraz zadaniami urzędu pocztowego, promowanie własnego regionu i przedszkola, poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców oraz prezentowanie działań naszych przedszkolaków. Program ma również na celu wzbogacenie słownika dziecka, kształtowanie spostrzegawczości i uwagi, doskonalenie sprawności manualnych oraz rozwijanie zdolności artystycznych.

Nie możemy doczekać się widokówek!

Nasze przedszkole wybierze 16 miejscowości z różnych rejonów Polski do zabawy „Pocztówkowe Przedszkole”. O wyborze decydować będzie kolejność zgłoszeń.  Zapraszamy do wspólnej zabawy!