Obuwie

W ogródku warzywnym Pani Władzi

Jesień to pora zbioru  dojrzałych, pachnących warzyw i owoców. Przez bezpośredni kontakt  z naturalnym środowiskiem  i  jego skarbami dzieci  poznają świat wszystkimi zmysłami. Dlatego  wybraliśmy się na wycieczkę do ogrodu warzywnego Pani Władzi Dziechciowskiej, babci naszej Natalki. Przedszkolaki  mogły tam zobaczyć warzywa rosnące na grządkach,  poznać różnorodność  barw, kształtów i zapachów warzyw, poznać narzędzia ogrodnicze,  zaobserwować części  naziemne i podziemne warzyw .. Wycieczka była naprawdę udana a pogoda wyśmienita na takie wyjcie.

Odwiedziliśmy zakład produkcji obuwia Państwa Żurek

11 października grupa „Wiewiórek” i „Biedronek” odwiedziły zakład produkcji obuwia Państwa Żurek. Dzieci miały okazję poznać etapy powstawania obuwia – od projektu do gotowej wysyłki. Przy każdym stanowisku dzieci z ogromnym zainteresowaniem patrzyły, słuchały a nawet same naciskały, dociskały i naklejały. Wycieczka przedszkolakom bardzo się podobała, dlatego pragniemy BAAAAAARDZO, BAAAAAAARDZO PODZIĘKOWAĆ PAŃSTWU ŻUREK za tak wspaniałe przyjęcie nas u siebie, za wszystkie wiadomości, informacje oraz za pyszne słodkości- DZIĘKUJEMY!!!

Smaczne i zdrowe koktajle owocowe

Z myślą o witaminkach „Motylki” postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy. Aby go przyrządzić dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce.

Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dokładnie umyły ręce i założyły fartuszki. Gdy owoce były już pokrojone w kostkę, dzieci przynosiły je do cioć i przyglądały się jak mikser rozdrabnia je na jednolitą masę. Na koniec  czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, mniam!!!

„Motylki” przygotowywały koktajle a „Żabusie” zmagały się z przygotowaniem pysznej sałatki warzywnej. Dzielnie kroiły, mieszały i tak skupione były, że wkrótce wyśmienitą sałatkę przygotowały… a na koniec ze smakiem ją wszystkie Żabcie zjadały!