Licznik odwiedzin

613137
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
86
160
10259


Archiwum

Na straganie

 Na straganie warzywnym

"Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy" - każdy dorosły jak również małe dziecko zna wiersz Jana Brzechwy oraz wartości jakie z niego płyną. Warzywa i owoce to nieodzowny element zdrowej diety każdego człowieka.

          W piramidzie żywienia stanowią jedno z najważniejszych elementów pokarmowych, dlatego już od najmłodszych lat wpajane jest dzieciom jakie wartości zdrowotne zawierają w sobie. Aby przybliżyć tematykę tych naturalnych witamin „Biedronki „ i „Wiewióreczki” wysłuchały inscenizacji „Na straganie” przygotowanej przez ciocie a następnie same dzieci za pomocą kukiełek przedstawiły swoją interpretację wiersza Jana Brzechwy. Była to fajna zabawa połączona z nauką.