wiel, sz,m, joga,

Droga Mamusiu!

O Twoim Święcie zawsze pamiętamy,

więc serdecznie Cię już dziś zapraszamy

na uroczystość z okazji Dnia Mamy.

Będą tańce, radość wielka, będzie wierszyk i piosenka.
     A co jeszcze nie powiemy... przyjdź to wszystko pokażemy...

Grupa „Motylki” 23.05.tj. wtorek godz.10.30

Grupa „Biedronki” 24.05.tj. środa godz.10.30

Grupa „Wiewiórki” 25.05.tj. czwartek godz.10.30

Grupa „Pszczółki” 26.05.tj. piątek godz.10.30

Nasze śniadanie wielkanocne

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z ciociami dekorowały sale, malowały kogutki i kurki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały prace plastyczne o tematyce wielkanocnej. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne były ozdobą naszego przedszkola.  Dzieci w odświętnych strojach uczestniczyły we wspólnym świętowaniu. Pani Dyrektor przywitała wszystkich i zaprosiła na krótki występ w wykonani naszych „Kierpcusi” – Wielkanoc po góralsku. Później były życzenia i smakołyki przygotowane przez ciocie w kuchni. Na stole więc nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wielkanocnych: jajko, kiełbaska, chrzan, chleb oraz wielkanocna babka.

Nasza palma przygotowana i wraz z innymi palmami przedszkolaków w niedzielę palmową zaprezentowana. Gratulujemy dzieciom i rodzicom wspaniałych pomysłów palmy były naprawdę piękne, kolorowe i każda inna. GRATULUJEMY!

Odwiedziny w Szkole Muzycznej

10 kwietnia nasze  przedszkolaki odbyły wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Rabce Zdroju. Już przed szkołą witał nas Pan Dyrektor szkoły Piotr Dziechciowski. Dzieci miały okazję podziwiać mini koncert przygotowany przez uczniów tej szkoły. Poznały wygląd i brzmienie wielu instrumentów muzycznych tj. fortepianu, akordeonu, skrzypiec i innych. Chętni mogli sami zademonstrować swoje talenty muzyczne. Po powrocie do przedszkola dzieci wykazywały duże zainteresowanie instrumentami muzycznymi, być może za kilka lat będziemy podziwiać grę naszych absolwentów.

Przedszkolaki i pracownicy Przedszkola bardzo dziękują Panu Dyrektorowi i pracownikom za zaproszenie.

Rybki Krzysia

„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma a nasz Krzysiu kocha rybki i nam o nich pięknie opowiada”. Tak, dokładnie tak, Krzysiu przyszedł do przedszkola wraz ze swoją mamą i całym mnóstwem rybek. Krzysiu z pomocą mamy pięknie opowiedział  nam o swoim  hobby, jakim jest wędkarstwo. Dowiedzieliśmy się, jaki sprzęt jest potrzebny, aby złowić różne rodzaje ryb. Poznaliśmy co to jest "spławik" czy "wodery". Ale największą radość sprawiło dzieciom to, że każdego sprzętu mogły dotknąć i nawet trochę wypróbować. Spotkanie było bardzo przyjemne a nasz Krzysiu przepięknie opowiadał. Dziękujemy!

Warsztaty pt „Wielkanocne inspiracje”

Tuż przed świętami wielkanocnymi uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez p. Alicję S. Każdy uczestnik miał okazję własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną. Bardzo dziękujemy Alicji za czas, przygotowanie i pomoc w wykonaniu takich pięknych dzieł.

JOGA W PRZEDSZKOLU

4 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia – joga dla dzieci,

Przedszkolaki bardzo się cieszyły z zajęć, były bardzo skupione i bardzo się starały aby każde ćwiczenie wykonane było jak najdokładniej. Po zajęciach na pytania typu „jak było?” odpowiadały z uśmiechem : fajnie, bardzo fajnie, wszystko umiałem zrobić, byłem motylem, ja oddychałem jak wiatr, itp.,                               Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Drodzy rodzice, joga, to kolejna forma ruchu z którą zapoznajemy dzieci, po to by wzbogacić ich świadomość, że ruch to zdrowie. Co wybiorą wasze dzieci w przyszłości – nie wiadomo, ale ważne by poczuły, że ruch pozytywnie wpływa na ich dobre samopoczucie, apetyt i sylwetkę