ogloszenie

Tłusty Czwartek - pieczemy pyszne faworki

Nasze przedszkolaki z okazji  tłustego czwartku  zostały zaproszone do Domu Pomocy Społecznej w Rabce Zdroju, na faworki. Wraz z paniami tam pracującymi oraz z pensjonariuszami wspólnie przygotowywały pyszne faworki.  Poznały przepis,  sposób wałkowania ciasta, pomagały wykrawać prostokąty i formować faworki. Wszystkie dzieci pracowały na specjalnych deseczkach, na które podsypywały mąki, by ciasto się nie przylepiło. A więc – wałki w ruch, praca wre –skupienie i ogromny zapał dało wspaniałe rezultaty. Przedszkolakom najbardziej podobało się „bicie” ciasta… Po bardzo intensywnej pracy przyszedł  czas na degustację. Faworki wyszły wspaniałe! Wszystkim bardzo smakowały! Później jeszcze z Panem Krzysiem były  tańce i piosenki. To był przepyszny , super dzień, za który serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz wszystkim kochanym Paniom tam pracującym.

Nasze Przedszkolaki odwiedziły POCZTĘ

17 lutego nasze przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy w Rabce Zdroju,  w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Miały okazję obserwować pracę listonosza, telegrafistki, kasjerki- pani w okienku, która przyjmuje pieniądze, np. opłaty za mieszkanie,  zakup znaczków czy   wysyłanie paczek. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna. Przedszkolaki dowiedziały się jaką długą drogę musi przebyć list od nadawcy do adresata. Pani Naczelnik pokazała przedszkolakom chyba wszystkie zakamarki jakie są na poczcie , do których wchodzić mogą tylko pracownicy poczty. W podziękowaniu za przemiłe spotkanie dzieci wręczyły laurkę oraz złożyły życzenia dla wszystkich Listonoszów z okazji ich święta a nasze przedszkolaki otrzymały kuferek ze słodkościami. Dziękujemy!!!

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego jak co roku obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Jest on u nas takim czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci ubrane na czerwono już od samego rana przygotowywały serduszka – walentynki, które później mogły wręczyć swojemu najlepszemu przyjacielowi, koledze.  Były opowiadania o miłości i przyjaźni , oglądaliśmy bajkę „Franklin i Walentynki” były tańce , konkursy i wesoła zabawa. Był to dzień pełen miłych wrażeń. Życzymy wszystkim duuuużo miłości.

Odwiedziny naszych absolwentów

Jest nam ogromnie miło, kiedy z odwiedzinami przychodza do nas nasi absolwenci a już szczególnie kiedy przychodza i tak pięknie kolęduja. Brawo !