walki

Pokaz Jujitsu dla przedszkolaków

Dnia 3 listopada 2016 roku odbył się pokaz jujitsu dla przedszkolaków oraz uczniów z Zespołu Szkół w Chabówce, w którym wzięli udział zawodnicy Klubu Sportów Walki "Satori" Jaworzno: Aleksandra Masternak, Arkadiusz Małek, Patryk Urban, wraz z trenerką Darią Mamicą. Przedstawiciele KSW Satori należą do kadry narodowej i reprezentowali Polskę między innymi na Cyprze, w w Niemczech, Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie oraz w Rumunii zajmując wysokie miejsca na podium. Japoński termin Ju-jitsu oznacza „łagodną sztukę” (ju– łagodna, jitsu- sztuka) . To system walki wręcz obejmujący samoobronę i walkę sportową. Podstawowymi technikami systemu są: ciosy, kopnięcia, uderzenia, bloki, rzuty, trzymania, dźwignie i duszenia. Na pokazie wojownicy zaprezentowali: gimnastykę, techniki nage-no-kate (praktyczna ilustracja podstawowych rzutów), uderzenia w tarczę, ciosy i kopnięcia, walkę sportową oraz techniki samoobrony. Na zakończenie zawodnicy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy na macie, można było między innymi przymierzyć kimona oraz pooglądać dyplomy, medale i puchary, a także spróbować swoich sił w rzutach jednym z kadetów. Przedszkolaki były zachwycone pokazem i niejeden nasz mały przedszkolak mówił, że też będzie tak ćwiczył.