spacer gosp szklarnia

Nasze przedszkolaki uwielbiają owocowe przysmaki…

„Biedronki „ i ”Wiewióreczki” samodzielnie przygotowywały sałatkę owocową .  Najpierw dzieci posegregowały owoce na krajowe i  egzotyczne. Potem rozpoczęły pracę od mycia owoców, obierania  i pokrojenia na kawałki. Trzeba przyznać, że przedszkolaki doskonale radziły sobie z   tym zadaniem, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem - plastikowym. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji , a także uświadomiło jak ważną rolę odgrywają witaminy dla naszego organizmu. Naszą pyszną sałatką poczęstowaliśmy wszystkie ciocie z przedszkola- chyba najbardziej smakowało cioci Madzi , bo nie mogła oderwać się od naszej owocowej miseczki. Sałatka była pyszna prawie wszystkie dzieci prosiły o dokładkę. Pycha!!!!

Wycieczka do szklarni

29 i 30 września nasze przedszkolaki  korzystając z przepięknej  jesiennej pogody wybrały się na wycieczkę do szklarni. Dzieci miały niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, w jaki sposób hodowane są kwiaty, które na co dzień mogą oglądać tylko w kwiaciarniach. Oglądały różnokolorowe chryzantemy i bratki, które właśnie jesienią kwitną najpiękniej oraz dowiedziały się, ile pracy należy włożyć, by z małych roślinek uzyskać piękne, duże kwiaty. By dzieci nie zapomniały mile spędzonego czasu, zakupione kolorowe bratki, mogą posadzić sobie w swoich ogródkach i obserwować jak rosną.

„Motylki” i „Pszczółki” również pomagały w ogródku Pani Władzi….

Jesienny spacer do lasu

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na bogactwo kolorów, jakie nas otacza, dlatego wybraliśmy się  na spacer do pobliskiego lasu, podczas którego dzieci obserwowały zmiany jakie zachodzą już w przyrodzie, zbierały kolorowe liście, żołędzie, kasztany, kawałki kory i mchu. Najwięcej jednak frajdy miały z zabawy na leśnej polance a, że słoneczko mocno przygrzewało więc dobrze nam się po łące hasało!!!

22 września nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Pana Józefa Krauzowicza . Pan Józio oprowadził dzieci po swoim gospodarstwie i opowiedział o hodowli zwierząt. Przedszkolaki miały możliwość z bliska zobaczyć krowy, cielaczki świnki, króliczki, kurki i kaczki.
Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci.