skrzat, ogródek, dzien przedszkolak

Dzień Przedszkolaka
Jak powiedział Janusz Korczak:„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”. Powtarzając to motto spoglądamy codziennie na nasze cudowne maluchy – wesołe, radosne i uśmiechnięte. 20 września są wyjątkowo szczęśliwe, bowiem obchodzą  swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Specjalnie na ten dzień staramy się przygotować dla dzieci fajne  atrakcje i niespodzianki dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym roku oprócz wesołych zabaw, czytania dzieciom bajeczek, wystąpił dla dzieci Teatrzyk a aktorami były ich ciocie. Jednak największą atrakcją okazała się „mała lodziarnia” przywieziona specjalnie na tę okazję przez Panią Kasię – mamusię Ali. Lody były przepyszne i nawet były dokładki mniam , mniam… Pani Kasi bardzo dziękujemy a

wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń,

uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil

spędzonych w przedszkolu.

Rodzicom zaś gratulujemy cudownych pociech.

W ogródku warzywnym

Dojrzałe , kolorowe, słońcem malowane
witaminek pełne i najzdrowszych soków,
dorodne warzywa śmieją się, żartują,
bo jesień jest na działce najpiękniejsza w roku.

W piękny słoneczny wrześniowy dzień zostaliśmy zaproszeni do ogródka warzywnego Pani Władzi Dziechciowskiej. Pogoda przepiękna , słoneczko świeciło więc zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Pani Władzia – babci naszej Natalki i Milenki.  Najpierw dzieci zwiedzały ogródek i nazywały, co na grządkach rośnie.  Określały cechy warzyw: kolor, kształt, wielkość, oraz wartości odżywcze. Potem dodatkową atrakcją była wizyta w kurniku.  Tam podglądaliśmy kurki oraz indyki, a one widać było miały ogromną ochotkę pobawić się z naszymi przedszkolakami, do zdjęć też wybornie pozowały. Wiele radości sprawiła wizyta na placu zabaw Milenki i Natalki. Trampolina, zjeżdżalnia, huśtawki  … oj było wesoło.  Dzieci z trudem opuszczały zaczarowane miejsce dziękując Pani Władzi za wspaniałą zabawę i atrakcje.

Odwiedził nas Teatrzyk „Skrzat”

W dniu 12 września do naszego przedszkola przyjechał Teatrzyk „Skrzat” wraz z bajką pt. „Przygody Okruszka”, która przeniosła dzieci w świat bajek i przypomniała znane przedszkolakom pozycje z literatury dziecięcej. Aktorzy zabrali dzieci w piękną podróż do krainy baśni, gdzie dobro zawsze wygrywa, a zło ponosi srogą karę. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i czekają na kolejne odwiedziny.