Licznik odwiedzin

613152
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
101
160
10259


Archiwum

co z gipsu itd

 "BIEDRONECZKI" w Castoramie i wcale nie na zakupach....

10 marca nasze „Biedroneczki”  uczestniczyły we wspaniałych warsztatach – Majsterkowo w Castoramie.  Podczas warsztatów dzieci, pod okiem specjalistów z Castoramy doskonaląc swoje zdolności manualne samodzielnie projektują i budują. Zajęcia pobudzają i rozwijają wyobraźnię dzieci, gdyż pokazują, jak z kilku deseczek można zrobić ciekawe zabawki. Nasze przedszkolaki samodzielnie robiły kołyski dla lalek – dziewczynki ,oraz piękne  traktorki- chłopcy.
Projekt edukacyjny Majsterkowo ma na celu promować jedną z głównych zasad rozpowszechnianych na co dzień przez Castorama Polska – majsterkowanie jest łatwe. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej akcji dzieci uczą się samodzielności i mają okazję przekonać się, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca.

 

A, że Castorama w Nowym Targu jest blisko McDonald`s, więc wstąpiliśmy na małe „co nie co” mniam…. co stanowiło dodatkową atrakcję. Wycieczka dzieciom bardzo się podobała w kwietniu jadą „Motylki” ciekawe co zmajstrują…?

 

 

 

 

 

8 marca byliśmy na premierze „Pinokia” w Teatrze „Rabcio” w Rabce - Zdroju

 

 

 

 

 

Nasze „Kierpcusie" na SENIORIADZIE

 

Nasze „Kierpcusie swym wspaniałym występem uświetniły Tegoroczną III Ogólnopolską  Zimową Senioriadę na Podhalu.  Występ w Amfiteatrze, 3 marca, ciepło nie było … ale gorące serduszka „Kierpcusiów” oraz gromkie i serdeczne oklaski i uśmiechy wielu, wielu przybyłych w tym dniu do Amfiteatru tak rozgrzewały, że naszym przedszkolakom ciepło było i pięknie tańcowały!

 

 

 

ODWIEDZIŁ NAS TEATR "SKRZAT" Z KRAKOWA

 

Dnia 25 lutego odbył się w naszym przedszkolu spektakl teatralny pt. "Przygody Drwala Bartłomieja" w wykonaniu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa. Dzieciom bardzo podobały się zabawne dialogi, wartka akcja i wspaniałe kostiumy aktorów. Przedszkolaki żywo reagowały na wydarzenia na scenie, bardzo przeżywały perypetie bohaterów. Spektakl bardzo się nam podobał.

 

 

Co można zrobić z gipsu ?

Odpowiedź na to pytanie poznali przedszkolacy podczas zajęć przedszkolnych 10.03.2016 r. Tego dnia dzieci wzięły udział w ciekawej plastycznej zabawie. Dzieci po wysłuchaniu krótkiego instruktażu i ciekawych opowieści na temat sztuk plastycznych z wielkim zapałem zabrały się za pracę. Własnoręcznie wykonały płaskorzeźby z gipsu: serduszka, muszelki, dinozaury. Niniejsze prace mali artyści mogli zabrać do domów i nie ma co do tego wątpliwości, że stanowić one będą wartościową pamiątkę na późniejsze lata. Potwierdzeniem dobrej zabawy były uśmiechnięte twarze dzieci oraz zapał i radość w ich oczach podczas twórczego działania.

 

 

Z wizytą w Skansenie w Chabówce

Starszaki z naszego przedszkola aktywnie uczestniczą w zajęciach związanych z edukacją regionalną. Ważnym punktem była wizyta 08.03.2016 r. w skansenie taboru kolejowego w Chabówce. Dzieci na żywo mogły przekonać się jak kiedyś wyglądały pociągi, lokomotywy parowe oraz wagony czy żurawie kolejowe. Piękne stare lokomotywy wywarły na dzieciach duże wrażenie. Dzieci spędziły naprawdę udany dzień w pięknym otoczeniu. Wycieczki, na których dzieci nie tylko oglądają, ale są również aktywnymi uczestnikami, przynoszą najwięcej korzyści w rozwoju dziecka i najdłużej zapadają w pamięć naszym przedszkolakom.