listopad, dynia

„Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 Listopada”
Wszyscy są odpowiedzialni za ducha patriotyzmu, a przede wszystkim rodzina, przedszkole, szkoła. Młodych ludzi powinien pociągać dobry przykład osób szczerze zatroskanych o Polskę. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich. Dlatego wychowanie patriotyczne jest w pełni realizowane w naszym przedszkolu poprzez poznanie symbolów narodowych, legend, hymnu i spotkań z ciekawymi ludźmi, szerzącymi takie wartości.
10 listopada nasze „Biedroneczki” zaprezentowały się w przedstawieniu: „11 listopada”. Była to krótka scenka obrazująca historię naszego kraju. Z werwą godną żołnierskiej zaśpiewały znaną pieśń patriotyczną „Pieśń Legionów”, oraz uroczo zatańczyły  do pieśni „Przybyli Ułani”. Udowodniły, że właśnie oto zostały wprowadzone w wychowanie patriotyczne.

Święto dyni w przedszkolu!!!

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA.

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki we współpracy z rodzicami – p. Bogusią, która była inicjatorką „Dnia Dyni w przedszkolu”, za co bardzo dziękujemy, p. Ewą i p. Alicją. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.
W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki. Pani Bogusia, Pani Ewa oraz ciocie z przedszkola na czele z ciocią Danusią we współudziale dzieci przygotowały pyszne pierogi z farszem dyniowy oraz przepyszne placuszki dyniowe. Było naprawdę pysznie:). Przedszkolaki częstowały się również innymi potrawami  z dyni, które przygotowali rodzice. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy z rodzicami, co widać na zdjęciach poniżej.

Pragniemy również serdecznie podziękować Panu Stolarczykowi za pyszne dynie, które przyniosły dzieciom wiele zabawy oraz  "smakowania". Bardzo dziękujemy!