Licznik odwiedzin

503866
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
6
229
6055


Archiwum

Babci i dziadek i wigilia

 

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa

i piosenki śpiewa wnusia”

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku dlatego obchodów tych szczególnych dni nie może zabraknąć w kalendarzu imprez przedszkola. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. I tak  22 stycznia o godzinie 16.30 wnuki wraz z Babciami i Dziadziusiami tłumnie zebrali się w  Zespole Szkół w Chabówce. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która serdecznie przywitała przybyłych gości złożyła Im najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich wspaniałego święta a

następnie wraz z niedźwiadkiem, którego rozmowy na sali obudziły z zimowego snu, zaprosiła w podróż po Polsce. I tak nasi wspaniali Goście spotkali górali z Zakopanego, Krakowiaków z Krakowa, zwiedzili Śląsk, Warszawę docierając aż nad morze a to dzięki przedszkolakom- Ich kochanym wnukom, którzy z wypiekami na twarzach prezentowały wiersze, piosenki oraz tańce z każdego regionu Polski.

 Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Po części oficjalnej nasi wspaniali goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Były też wspólne śpiewy oraz laurki, które  dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom wraz z gorącymi buziaczkami.

Wspominając ten wspaniały dzień pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za pomoc a w szczególności:

  • oczywiście  Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom za przybycie, że znaleźliście czas i tak tłumnie zjawiliście się , no i za te wszystkie słodkości, którymi wnuki obdarzyliście!
  • Rodzicom za wszystkie słodkości, za Wasze zaangażowanie i za pomoc,
  • szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora Lucjana Kapery, za zaufanie i Sali nam wypożyczenie no i jeszcze wspaniałej grupy uczniów zorganizowanie, którzy stanęli na wysokości zadania do końca wytrwali i super nam pomagali – Mateuszowi za efekty dźwiękowe i profesjonalne ławek składanie!
  • Panu Dyrektorowi Markowi Świder za osłony na podłogę użyczenie
  • a Panu Łukaszowi Dubiel za jej przewiezienie
  • Strażakom za stoliki i ławeczki
  • Niedźwiadkowi – Robertowi, za to, że zawsze się zgadza i nie protestuje!
  • Panu Łukaszowi za wspaniałe granie i  dzielne znoszenie Dyrekcji naszej śpiewanie!

Dziękujemy za wszystko, za to, że Was mamy, za otwartość, chęci i zawsze ogromne zaangażowanie. Jesteście po prosty wspaniali.  DZIĘKUJEMY!

 

Spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania w przedszkolu dzieci, nauczycieli i rodziców nim na niebie "zabłyśnie pierwsza gwiazdka" ...

„Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy ...Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku ...”

Nasze przedszkolne spotkanie opłatkowe odbyło się 19 grudnia i przebiegały w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. W nastrojowo udekorowanej Sali, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd aniołki, pastuszkowie oraz dostojni królowie przedstawiły jasełka, w tych rolach wystąpiły w tym roku nasze „Jeżyki”- maluszki, choć tak nie można o nich mówić, bo podobno to już prawdziwe średniaki!!! I te nasze ŚREDNIAKI naprawdę super dały sobie radę, wystąpiły prześlicznie , bez tremy i bez ani jednej łezki BRAWO! Honorowymi gośćmi w tym dniu byli rodzice. Po występach było wspólne kolędowanie , opłatek, barszczyk i różne słodkości.