dzień przedszkolaka, muzeum

A już 23 września będziemy poszukiwali Pani Jesieni, ciekawe czy znajdziemy?

Dzień Przedszkolaka

19 września obchodziliśmy w przedszkolu święto naszych przedszkolaków, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2013 roku dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka.

I tak zaraz po śniadaniu zebraliśmy się w Sali „Biedronek” , najpierw były życzenia przede wszystkim uśmiechu i radości a później już zabawa na całego. Piosenki i wierszyki o przedszkolakach, tańce, korowody, konkursy i oczywiście smakołyki, które uwielbiają nasze przedszkolne małe smyki.

Przedszkolaki już po pierwszej wycieczce

W dniach 17, 18, 19 września nasze przedszkolaki odwiedziły Rabkę Zdrój. Trasa wycieczki wiodła z Chabówki do Rabki- Zdrój, tam zwiedzaliśmy Muzeum im. Wł. Orkana oraz spacerowaliśmy po pięknym rabczańskim parku. I tak krótko relacjonując…. W muzeum się zaczęło. Przy wejściu czekała na nas „Piękna Szlachcianka”, czyli Pani Krysia mamusia naszego Krzysia z grupy „Jeżyków”. Pani Krysia jest aktorką Teatru „Rabcio” i zorganizowała dla naszych przedszkolaków niezwykłe spotkanie, bowiem zabrała nas w podróż po bajkowych krainach. I tak byliśmy u pluszowego misia, płynęliśmy pirackim statkiem, spotkaliśmy biednego rybaka oraz jego złą żonę a także czarownicę, która chciała zdobyć krzesiwo, szczeniaki z miedzianymi , srebrnymi i złotymi oczami i…. można by tak długo opowiadać. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w tej niezwykłej podróży. Było naprawdę cudownie, bajkowo i kolorowo za co gorąco dziękujemy Pani Krysi. Po tej wspaniałej podróży udaliśmy się do parku w poszukiwaniu oznak charakterystycznych dla zbliżającej się do nas jesieni. Oczywiście najważniejszy punkt wycieczki to „piknik” aby można było zjeść wszystkie smakołyki z plecaków. Ponieważ nasze przedszkolaki są bardzo, bardzo grzeczne, każda grupa miała piękną pogodę podczas wyjazdu. Słoneczko świeciło i uśmiechało się do nas wesoło!           I było : kaczo, byczo i indyczo – jak to wołają nasze dzieciaki!