smok

08 Maj 2014r. Ślązacy i Górale

8 maja odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Mysłowicach – Ślązacy , które w Rabce przebywały na „zielonym Przedszkolu”. Nasi goście obejrzeli występ naszych górali a później oni dla nas też wystąpili. Było miło i przyjemnie i tak jak u Bercika „teroz już wszędzie i nawet w przedszkolu są i Hanysy i są Górole , jedni chcą drugim się przypodobać Hanys chce mówić a górol chce godać…”

08 Maj 2014r. PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ I RELIGIJNEJ

8 maja  6 – latki uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej i Religijnej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej oraz Przedszkole św. Rodziny w Rokicinach Podhalańskich. W tym roku przegląd był organizowany dla naszego kochanego Świętego Jana Pawła II. Nasze przedszkolaki zaśpiewały „Jestem rybakiem Pana”. Na tle Postaci Ojca Świętego dzieci wyglądały prześlicznie i tak też pięknie zaśpiewały.

30 KWIETNIA 2014r. Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Smok 2014”

30 kwietnia nasze przedszkolaki należące do „Przedszkolnego zespołu góralskiego” udały się na turnee po Krakowie, by uczestniczyć  w VII edycji   Wojewódzkiego  Przeglądu  Zespołów   Folklorystycznych  „SMOK 2014”, który  odbywa   się   pod  patronatem  honorowym   Małopolskiego   Kuratora  Oświaty.Najpierw jednak trasa naszej wycieczki miała w programie zwiedzanie Centrum Jana Pawła II oraz Łagiewniki. Jest tam naprawdę pięknie, dzieci w skupieniu i ciszy przechodziły z Sali do Sali, bardzo im się podobało (a łazienki i te suszarki zrobiły po prostu furrorę!!!). Po Łagiewnikach pojechaliśmy już na występy. Nasze góralki i górale występowali jako drugi zespół. Piękna scena, jurry, profesjonalne prowadzenie … nic jednak „nie-stremowało” naszych górali. Na scenie czuli się wspaniale i pięknie wystąpili. Za występ otrzymaliśmy statuetkę SMOKA, dyplom oraz ciasteczka. Było naprawdę wspaniale!

Dziękujemy naszym małym góralom, tym nieco starszym – kapeli również oraz rodzicom za to,że jesteście i zawsze chętnie nam pomagacie!!!