kolory

17 -21 MARZEC 2014 r. KOLOROWY TYDZIEŃ

W piątek zakończyliśmy nasz „Kolorowy tydzień”. Dzieci każdego dnia przychodziły do przedszkola ubrane, dosłownie „od stóp do głów” w obowiązującym tego dnia kolorze.I tak w poniedziałek wszystkie  przedszkolaki były ubrane na niebiesko, we wtorek  na czerwono, w środę na pomarańczowo, w czwartek na żółto, a w piątek w salach się po prostu zazieleniło. Każdy dzień rozpoczynał się nazywaniem i przywitaniem obowiązującego koloru, odszukiwaniem go w swoim stroju i na ubraniach innych dzieci oraz przeliczaniu, które dziecko ma go najwięcej. Następnie kolor ten towarzyszył nam w zabawach ruchowych, zagadkach, podczas manipulowania przedmiotami a także utrwalony był w pracach plastycznych wykonanych przez dzieci.
  W poniedziałek starszaki obchodziły siódme urodziny Szymonka, był pyszny tort , oczywiście z niebieskim spajdermenem, we wtorek Wiewióreczki stworzyły wystawę z czerwonych budowli, w środę wraz z pomarańczowym dniem wróciła piękna słoneczna pogoda, w czwartek  już od rana Biedronki sadziły nasionka i cebulki, tworząc klasowy ogródek, później wszystkie grupy obejrzały inscenizację „ O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie” no a w piątek, że to pierwszy dzień wiosny zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na poszukiwanie WIOSNY. Szliśmy po śladach, które zostawiła dla nas Wiosna, oprócz kolorowych wstążeczek były również prezenty z zagadkami!  Dzieci wspaniale odgadywały wszystkie zadania i  tak dotarliśmy na polankę, gdzie czekała na nas prześliczna Pani Wiosna. Z uśmiechniętymi buźkami, piosenkami i Panią Wiosną wróciliśmy do przedszkola.
Kolorowy tydzień jest  dla dzieci okazją do spotkania z barwami, które na co dzień nas otaczają. Nie mamy wątpliwości, iż tradycja obchodów Kolorowego Tygodnia pozostanie w kalendarzu wydarzeń naszego przedszkola na zawsze.