Licznik odwiedzin

613149
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
98
160
10259


Archiwum

dyniogród

Pamiętamy...

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych i tych, którzy zginęli w walkach o wolność Polski. Przedszkolaki też o tym wiedzą. Wykorzystując piękną pogodę 15 listopada br. nasze przedszkolaki pociągiem wybrały się do Rabki. Odwiedziły groby żołnierzy polskich poległych w czasie wojny. Spacer alejkami cmentarza był ogromnym przeżyciem, dzieci szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, że w takim miejscu należy zachowywać się cicho i grzecznie. Wykorzystując piękną jesienną pogodę odwiedziliśmy również rabczańską pocztę a następnie na piechotkę wróciliśmy do przedszkola. Brawo dla dzieciaków, bo maszerowały bardzo dzielnie.

11 Listopad

W naszym przedszkolu 10 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

 Nasze  „Wiewióreczki” przygotowały piękną inscenizację podczas, której recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” a na zakończenie przepięknie zatańczyły „Poloneza” 
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. 
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Nasze przedszkole  "Dyniogrodem?"
Na zakończenie naszego jesiennego konkursu „Dyniowo- warzywny stworek” postanowiliśmy na jeden dzień przedszkole zmienić w DYNIOGRÓD. I tak w przedszkolu się pomarańczowiło, dzieci  ubrane były na pomarańczowo a w Sali „Biedronek” panował król Dyniogrodu wraz z królową i jego pięknymi dyniowymi córkami. Nasza niezawodna, kochana, profesjonalna i w ogóle…. Pani Krysia nagle ożywiła wszystkie dyniowe ludki, które zamieszkały w Dyniogrodzie( Sali Biedronek) i się zaczęło… królewna Dynusia została porwana potem była przez dyniowych rycerzy poszukiwana, po drodze były odwiedziny u dyniowych biedronek i pająków i … oj działo się działo ale jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Pani Krysiu DZIĘKUJEMY.  

A to prace konkursowe na "Warzywno - dyniowego stworka" Prace przepiękne!