Wycieczka i biblioteka

23 MAJ 2013 Cztero- i pięciolatki w bibliotece szkolnej

Wszyscy zgadzamy się , że głośne czytanie jest dzieciom bardzo potrzebne, dlatego nasze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Celem  wizyty  było  poznanie  miejsca, gdzie  królują  książki. Podczas  rozmowy  dzieci  poznały  znaczenie  pojęć   biblioteka,  czytelnia  i wypożyczalnia  oraz  zasady  korzystania  z  tych  pomieszczeń.   Poznały  również   bliżej pracę  bibliotekarza  i  zasoby  szkolnego  księgozbioru. W  trakcie  oglądania   przygotowanych  dla  nich  zestawów  książek  chętnie  opowiadały o  swoich  ulubionych  bohaterach  i  własnych  księgozbiorach. Przedszkolaki powoli uczą się, jak należy zachowywać się w różnych miejscach szkoły, w tym w bibliotece. Mamy nadzieję, że wyrosną z nich prawdziwi miłośnicy książek i już zapraszamy do biblioteki na kolejne spotkanie.

21 MAJ 2013 Wycieczki

„Biedronki” i „Motyle" w DINOZATORLANDzie…

Park dinozaurów Dinozatorland to wspaniałe miejsce na miłe spędzenie czasu oraz naukę poprzez rozrywkę. Dlatego też  „Biedronki” i „Motyle” wybrały się tam wraz ze swoimi ciociami oraz opiekunami- rodzicami, aby pokonać przepiękną ścieżkę edukacyjną w starym lesie, bogatą nie tylko w „ożywione” prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. To właśnie tam mieliśmy niepowtarzalną okazję „przenieść się” w czasie o setki milionów lat, by obejrzeć i wsłuchać się w przerażające odgłosy dinozaurów i podziwiać największego na świecie ruchomego T-Rexa. Dzięki pani przewodnik, która oprowadzała nas po parku, mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy nie tylko o dinozaurach, ale również o pierwszych ludziach zamieszkujących naszą planetę, o dziejach jej stworzenia i skałach ją budujących. W Muzeum Szkieletów i Skamieniałości mieliśmy też możliwość zobaczenia skamieniałych kolekcji ptaków i ryb oraz poszczególnych części szkieletów dinozaurów. I tylko szkoda, że pogoda nas nie rozpieszczała ale i tak było wspaniale…

…. a „Wiewióreczki” w ZOO

W czasie kiedy „Biedronki” i „motyle” zwiedzały Dinozatorland „Wiewióreczki” na czele z ciocią Basią i ciocią Madzią odwiedziły krakowskie ZOO. Zwiedzając piękny ogród zoologiczny nasze przedszkolaki zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt i roślin pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bardzo wesoło było w małpiarni, ciekawie przy klatkach z „dużymi kotami” i zwierzętami egzotycznymi, najbardziej jednak podobało się w mini zoo, gdzie przedszkolaki miały okazję nakarmić małe zwierzątka.
Wycieczka była wspaniałą przygodą dla naszych maluszków, dzieci wróciły do przedszkola rozśpiewane, zadowolone, bogatsze o nowe przygody, aha …i w Krakowie nie padało!!!