Licznik odwiedzin

613198
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
147
160
10259


Archiwum

cmentarz straz ziemniaki

Święto Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. 

3 listopada przedszkolu obchodziliśmy  „Święto Pieczonego Ziemniaka.”  Na dzieci i przybyłych rodziców podczas jesiennego pikniku, czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez ciocie. Pierwszą z nich były „wykopki”, przedszkolaki miały za zadanie  znalężć jak najwięcej ziemniaków, które rozsypane były po całym ogródku. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Rodzice mogli się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in. przewracając butelki z wodą przy użyciu specjalnego ziemniaczanego „urządzenia”. Było mnóstwo zabawy, radości, błotka i …. Pyszności – smażone ziemniaczki oraz to, co dzieci lubią najbardziej- FRYTKI!

 

Przedszkolaki odwiedzają cmentarz

W nawiązaniu do minionego Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości, nasze przedszkolaki odwiedziły cmentarz. Celem wycieczki było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie.

 

Z cmentarza udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Rabce Zdroju.

Tam nasze przedszkolaki mogły z bliska zobaczyły na czym polega praca strażaka. Wizyta w straży była nie lada atrakcją, bo zwiedzanie wozów strażackich, oglądanie sprzętu gaśniczego  to dla  niejednego przedszkolaka spełnienie marzeń. Wizyta miała również walory edukacyjne, bowiem  przedszkolaki zdobyły mnóstwo nowych informacji na temat zasad bezpieczeństwa i na temat pracy strażaka. 
- Panowie strażacy wykazali się cierpliwością i bardzo dobrym pedagogicznym podejściem do dzieci. Na koniec spotkania dzieci wręczyły laurkę podziękowania za miłe przyjęcie i edukację. Zrobiliśmy sobie również wspólne pamiątkowe zdjęcie do kroniki przedszkolnej. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone i z mnóstwem wrażeń - podsumowują wyprawę ciocię z przedszkola.