Powitanie jesieni

24 WRZ 2013 Powitanie jesieni

“Minęło szybko lato i już przyszła jesień, zbudził się o świcie niespokojny wrzesień”.

24 września w Naszym przedszkolu odbyła się impreza pod hasłem „Witaj jesień”, gdyż dwa dni temu skończyło się astronomiczne lato, a zaczęła się ta  kolejna pora roku – jesień. Przedszkolaki obejrzały krótka inscenizację w wykonaniu wszystkich cioć  z przedszkola. A potem była wspólna zabawa. Zagadki jesienne, wierszyki i piosenki oraz taniec z Panią Jesienią. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Jesień to kolorowa pora roku, ze względu na bogactwo kolorów jakie nas otacza, dostarcza nam ogromną ilości skarbów, które można w ciekawy sposób wykorzystać do pracy z dziećmi. Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesienne wycieczki i spacery, podczas których zbierają kolorowe liście tworząc przepiękne bukiety