Jasełka w Naprawie 2013

27 STY 2012 Jasełka w Naprawie

W dniu 27 stycznia 2013 r. w niedzielne przedpołudnie, nasze przedszkolaki należące do „Przedszkolnego zespołu góralskiego” zgromadziły się licznie w Naprawie, w kościółku pod wezwaniem św. Faustyny Kowalskiej, aby przedstawić „Jasełka po góralsku”. Przedszkolaki wystąpiły na zaproszenie księdza proboszcza Jana Fryźlewicza. Tak więc, zaraz po Mszy św. nasi mali aktorzy ustawili się na scenie i zwarci i gotowi rozpoczęli swój występ. Były góralki i górale, aniołki , kolędnicy, dziod, cap, gwiazda no i Maleńki Jezusek na rączkach Maryi. Dzieci występowały i wyglądały prześlicznie. Jasełka przeplatane były kolędami góralskimi, tańcami oraz piękną grą naszej niezawodnej kapeli góralskiej w składzie: Pan Gienek Tokarczyk, Albert Pniaczek ze swoim kuzynem, Ania Pranica oraz Paweł i Arek Bogdał.

Po przedstawieniu ksiądz Jan zawołał ku sobie trzech górali i zachęcił, coby przeszli z kapeluszami po kościółku. Zebrali 605,00…Hurra! Jeszcze nie wiemy, na co zebrane pieniążki wykorzystamy, ale może jakaś wycieczka?

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za przybycie i okazaną pomoc. Składamy także podziękowania księdzu proboszczowi Janowi za zaproszenie, życzliwość i przyjęcie nas na ciepłej herbatce i różnych słodkościach u siebie na plebani.