Licznik odwiedzin

505632
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
188
79
8939


Archiwum

19 PAŹ 2012                  Indiański dzień w przedszkolu!

 19 października zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień otwarty. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą wioskę Indiańską. Do przedszkola przychodziły nie –przedszkolaki lecz INDIANIE! Było wiec głośno, wesoło i bardzo kolorowo. Każda grupa- a raczej plemię, w swoich salach- a raczej osadach, przygotowywała swój Totem, nazwę oraz okrzyk. O godzinie 10.30 wszystkie grupy, czyli: Straszne Misie, Rude Kity, Szalone Dzidy oraz Skrzydło Motyla, zebrały się na placu obok przedszkola. Tam budowaliśmy Wigwamy i rozpoczęła się indiańska zabawa. Były różne indiańskie konkurencje, tańce, głośne okrzyki a nawet wróżby i czary! Po uroczystym Pasowaniu na Prawdziwego Indianina, częstowaliśmy się, macą upieczoną specjalnie na ten dzień. Pycha! Dzieci cieszyły się, bo miały swoich rodziców rodzice mogli poprzez wspólną zabawę miło spędzić czas z dzieckiem.

Zobacz zdjęcia...

 

11 PAŹ 2012                  Pasowanie na „Prawdziwego Przedszkolaka”

11 października wszystkie dzieci, które pierwszy rok chodzą do przedszkola zostały uroczyście pasowane na PRAWDZIWYCH PRZEDSZKOLAKÓW.  Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez pięcio- i sześciolatków, nasze nowe przedszkolaczki przeszły specjalny test: wiedzy, słuchowy oraz smakowy, po czym specjalnym ołówkiem zostały pasowane przez Ciocię Dyrektor na Prawdziwych Przedszkolaków- Przedszkola w Chabówce. Były dyplomy, pamiątkowe zdjęcia oraz miłe upominki a nasi nowi koledzy i koleżanki miały uśmiechnięte minki.

 

09 PAŹ 2012                  Ślubowanie Klasy I w Szkole w Chabówce

09 października zostaliśmy zaproszeni na uroczyste Ślubowanie klasy I, do Zespołu Szkół w Chabówce.

Miło było zobaczyć naszych byłych przedszkolaków już jako pierwszaków. Pierwszaczki zerkały na nas, uśmiechając się, przez co ciągle czujemy ogromną wieź z nimi.

 

02 PAŹ 2012                  Spotkanie z Policjantem

2 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Funkcjonariuszką Policji Komisariatu w Rabce- Zdrój, Panią Anią. Dzieci dowiedziały się jak bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca Policjanta. Pani Ania przypomniała również dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz jak należy zachować się, kiedy ktoś nieznajomy nas zaczepia lub czymś częstuje, wspólnie też powtórzyliśmy wszystkie ważne numery alarmowe: 997, 998, 999, oraz 112. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć mundur policyjny, kamizelkę, czapkę, oraz różne akcesoria potrzebne każdemu Policjantowi.

Zobacz zdjęcia...

 

28 WRZ 2012                 Wycieczka do Rabki- Zdroju

 28 września  piecio- i sześciolatki wraz ze swoimi ciociami oraz niektórymi mamusiami wybrały się do Rabki – Zdroju, aby podziwiać park jesienią.  Wcześniej jednak odwiedziliśmy Urząd Miasta Gminy, gdzie bardzo miło i serdecznie przyjął nas Z-ca Burmistrza Pan Robert Wójciak. Pan Robert opowiedział dzieciom o pracy w Urzędzie , pokazał najważniejsze miejsca – pokój Pani Burmistrz, sekretariat oraz pokój,  którym pracują osoby zajmujące się oświatą, czyli też naszym przedszkolem. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły laurkę i też otrzymały miłe upominki. Po „urzędowych odwiedzinach” poszliśmy już do parku. O tej porze roku park wygląda przepięknie, kolorowe listki tworzą niezwykłe jesienne dywany a słoneczko swoimi promieniami dodaje jeszcze blasku. Dzieci zbierały listki, żołędzie i kasztany jednak najwięcej frajdy miały na placu zabaw. Pogoda nam dopisała a jesienne słoneczko nas przyjemnie ogrzewało.

Zobacz więcej zdjęć...

 

 

25 WRZ 2012                 Powitanie Jesieni w Przedszkolu

 25 września powitaliśmy w przedszkolu Panią Jesień. Najpierw przedszkolaki obejrzały krótką inscenizację- całkowita improwizacja- pt: „Krasnal, Jesień i poziomki” w wykonaniu ich zdolnych przedszkolnych cioć. Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało! Następnie odbył się „Jesienny Quiz”, w którym dzieci mogły się wykazać swoja wiedzą na temat charakterystycznych cech jesień – kolorowej pory roku. Potem były jesienne piosenki i wierszyki oraz tańce –hulańce z Panią Jesienią.  Szkoda tylko, że nasz coroczny jesienny korowód się nie odbył ponieważ padał dość mocny jesienny (oczywiście) deszczyk.