Licznik odwiedzin

505564
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
120
79
8939


Archiwum

szaszłyki, skansen, pol

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki….

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców dobrze wiedza nasze przedszkolaki a, że jesień przynosi wiele owocowych przysmaków- witaminek dlatego przedszkolaki przez cały tydzień opowiadały o owocach, bawiły się w „owocowy stragan” oraz śpiewały piosenki o jabłuszkach, śliwkach, gruszkach…, a także przyniosły do przedszkola różne owoce.Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Potem miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. 
Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

ODWIEDZIŁ NAS POLICJANT

6 października odwiedził nas  pan Policjant z Komisariatu w Rabce- Zdroju. Podczas pogadanki zapoznał dzieci z mundurem policjanta, omówił zasady noszenia odblasków przez dzieci. Zwrócił również uwagę na obowiązek jeżdżenia przez dzieci w specjalnych fotelikach lub podkładkach i obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Policjant przypomniał również dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów.
Wizyty policjantów w przedszkolu mają wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych. Dzieci powinny wychowywać się w przekonaniu, iż policjant to nie tylko pan od mandatów, lecz również ktoś, kto udzieli pomocy, wesprze w trudnej chwili, ktoś kogo każdy przedszkolak powinien darzyć zaufaniem. 

 

KIERPCUSIE już występują….

Nasze „Kierpcusie” już rozpoczęły występy… Wystąpiły dla specjalnych gości z Krakowa, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, którzy odwiedzili Skansen w Chabówce. „Kierpcusie” wystąpiły przepięknie, otrzymały gromkie brawa i miłe niespodzianki….