ł,konie,mama,orlik,pios

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

30 maja uczestniczyliśmy w XXVI Festiwalu Piosenki Przedszkolnej  w rabczańskim Amfiteatrze Miejskim. Pani Burmistrz złożyła dzieciom biorącym w nim udział życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczyła okolicznościowe dyplomy i słodycze. W festiwalu wzięło udział ponad 400 młodych wykonawców z piętnastu przedszkoli publicznych i prywatnych z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój w tym klasy zerowe. Nasze przedszkolaki wystąpiły ślicznie, zresztą one na scenie czują się jak ”rybki w wodzie”

Nasze „Biedronki” i „Wiewiórki” wzięły udział w gminnych zawodach sportowych dla przedszkolaków na "Orliku" zorganizowanych przez Gimnazjum Nr1 w Rabce zdroju. Była zabawa oraz prawdziwa rywalizacja w przeróżnych , wcale nie łatwych konkurencjach. Ale nasze przedszkolaki poradziły sobie super, zdobyły piękny PUCHAR, który zrekompensował wszelkie zmęczenie. Oczywiście były również słodkości, uśmiechy i mnóstwo radości :)  Przedszkolakom Gratulujemy a organizatorom bardzo, bardzo dziękujemy! :)

Nasze przedszkolaki odwiedziły Szkołę i Gimnazjum dla dzieci niewidomych i słabo widzących w Rabce – Zdroju. Po szkole oprowadzała nas pani Dyrektor, Elżbieta Radiowska. Opowiadała przedszkolakom co w danym pomieszczeniu się znajduje a później dzieci mogły uczestniczyć w „lekcji pisania Brajlem”. Przedszkolaki stwierdziły, że nie jest to wcale łatwe, dotykały małych kropeczek na kartce ale trudno było im odgadnąć co jest tam napisane. Dużo frajdy  nasze przedszkolaki miały na pięknej sali gimnastycznej oraz sali do ćwiczeń.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły za zaproszenie.

W dniach 23 – 26. 05. w przedszkolu gościliśmy wyjątkowych i chyba najukochańszych gości – NASZE KOCHANE MAMUSIE

Dzieci z każdej grupy przygotowały dla swoich mam program artystyczny. Przedszkolaki ubrane w stroje  pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia.

W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy.

Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczały swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Następnie po części oficjalnej , każda grupa przygotowała słodki poczęstunek – lody, było sto lat, oglądanie portretów i oczywiście tańce.

NASZE PRZEDSZKOLAKI W STADNINIE KONI

Wszystkie dzieci uwielbiają zwierzęta, a szczególnie te, których nie można trzymać w domu. Stąd też nie lada wydarzeniem była wycieczka  naszych przedszkolaków do stadniny koni w Toporzysku. Nasze przedszkolaki mogły zobaczyć jak pielęgnuje się zwierzęta, następnie z uwagą słuchały ciekawostek o koniach oraz zadawały przeróżne pytania typu: Co jedzą konie? Jak się nazywają? Który koń jest najstarszy, a który największy? Ogromną atrakcją i przyjemnością dla milusińskich była przejażdżka na koniu w siodle pod czujnym okiem pani. Ile przy tym było radości.

Wizyta w stadninie koni, to niezapomniane doświadczenie. To ogromna frajda nie tylko ze względu na kontakt z końmi. Całe otoczenie stajni, zapachy, głaskanie zwierząt po miękkiej sierści i bujnej grzywie, to cenne doświadczenie dla wszystkich zmysłów malucha. A sama jazda, to super okazja do ćwiczeń gimnastycznych. Już przy wsiadaniu na konia dzieci rozciągały mięśnie nóg. Następnie przyjmując prawidłową postawę i poruszając się rytmicznie z ruchem konia, rozciągały mięśnie pleców, a także brzucha. Poza tym jazda na koniu korzystnie wpływała, między innymi, na oddychanie dziecka. Wycieczka była wspaniała!

Nasze „Kierpcusie” wystąpiły podczas Święta Patrona Szkoły w Łętowni.