wiosna

Wiosno gdzie jesteś? Wiosno daj nam jakiś znak!

To pytanie, które w przedszkolu zadają i dzieci i panie. Dlatego tydzień kolorów w przedszkolu mamy i kolorami wiosnę witamy! Środa była całkiem biała, tak, by zima już u nas zostać nie chciała! Niebieski był czwartek, a w piątek w przedszkolu się czerwieniło, i wszystkim bardzo wesoło było. W poniedziałek przedszkolaki jak słoneczka wyglądały, bo od stóp do głów żółciutko się poubierały. no, a we wtorek się zieleniło i jakoś wiosennie się wszystkim zrobiło!

Od rana o wiośnie tylko śpiewamy, w kącikach pierwiosnki sobie wąchamy, no i Marzannę przygotowujemy , bo my już zimy naprawdę nie chcemy! W kolorowym korowodzie nad rzekę wędrujemy tam jeszcze Marzannie na pożegnanie śpiewamy i wszyscy razem jej zamachamy! Pa Zimo, witaj Wiosno! głośno przedszkolaki zakrzyczały i z wiosennymi gaikami do przedszkola maszerowały. Tu do pracy się zaraz zabrały i piękne prace plastyczne - wiosenne przygotowały!

NIEZWYKŁE ODWIEDZINY….

Podczas naszych kolorowych dni mieliśmy w przedszkolu niezwykłą wizytę – niespodziankę. Odwiedzili nas pensjonariusze DPS z Rabki Zdroju. Nasi wspaniali goście przedstawili dla nas bajkę „Czerwony Kapturek”. Było to bardzo miłe spotkanie. Dzieci kiedy zobaczyły naszych gości zaraz wiedziały, że są to nasze babcie i dziadziusiowie z którymi przygotowywaliśmy w tym roku pyszne faworki. Dziękujemy za wspaniałe odwiedziny i czekamy znowu…

W KOSMOSIE????

Dnia 09 marca nasze przedszkolaki uczestniczyły pokazie w mobilnym planetarium. Przenośne planetarium jest to unikalne narzędzie dydaktyczne, pozwalające na pokazanie zjawisk atmosferycznych i geograficznych zachodzących na niebie. Nasze przedszkolaki miały więc okazję do poszerzenia swojej wiedzy o otaczającym nas świecie gwiazd i planet.  Dzieci zobaczyły gwiazdozbiory nieba: zimowego, letniego, zodiakalnego oraz układ słoneczny. Było wspaniale