indianie, biblioteka,pasowanie, paluszek

Odwiedziny w Bibliotece

10 listopada „Biedronki „ uczestniczyły we wspaniałych warsztatach plastycznych przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Rabce – Zdroju. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Przedszkolaki poznały pracę BIBLIOTEKARKI, słuchały opowiadania, które czytała specjalnie dla nich Pani Dyrektor Biblioteki, oraz własnoręcznie wykonały swoją zakładkę do książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci tu,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

W KRAINIE INDIAN.....

W październiku w naszym przedszkolu odbył się „dzień indiański”. Tego dnia w przedszkolu nie było ani jednej bladej twarzy.   Dzieci tworzyły prace plastyczne o tematyce indiańskiej,  przygotowały  pióropusze, a dzięki pomysłowości  rodziców ubrane były przepięknie – jak prawdziwi INDIANIE, co stworzyło jeszcze pełniejszy „indiański klimat”. Na początku każda grupa przygotowywała swój totem, hasło oraz taniec, bo to było bardzo ważne aby  zostać przyjętym do plemienia Indian. Potem były różne konkurencje sprawnościowe, tańce Indiańskie oraz piosenki. Przedszkolaki dowiedziały się jak witają się Indianie, co jedzą i jak wygląda ich życie w wiosce. Była to wspaniała przygoda wypełniona muzyką i uśmiechem. Dzień ten na pewno jeszcze długo będziemy wspominać i czekamy na kolejne ekscytujące podróże.

PASOWANIE ZA NAMI

Nasze ,,Pszczółki” mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 20.10.2016r. w trakcie której dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze a nawet pięknie tańczyły. Punktem kulminacyjnym tej uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą cioci dyrektor i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane nowo przyjęte przedszkolaki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Na zakończenie na dzieci czekały same niespodzianki: kolorowe dyplomy oraz słodkości przygotowane przez Rodziców. Niejednej mamie  łza wzruszenia zakręciła się w oku, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem! Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek...” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola.

Tomcio Paluszek

18 października nasze przedszkolaki odwiedziły Teatr „Rabcio” w Rabce – Zdroju . Uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Tomcio Paluszek”. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało,  po powrocie do przedszkola opowiadały  „co i kto im się najbardziej podobał?” niektóre przedszkolaki mówiły, że bardzo by chciały mieć takie siedmiomilowe buty i podróżować po całym świecie.