Licznik odwiedzin

505535
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
91
79
8939


Archiwum

jesień i borsuk

Gdzie ty jesteś, jesieni?

Tu jestem.

W suchych liściach

lecących z szelestem,

w barwnych liściach,

czerwonych i złotych,

co nad ziemią się kładą pokotem...

Dnia 23 września zawitała do nas kalendarzowa jesień, dlatego nasze przedszkolaki postanowiły udać się na spacer w celu poszukiwania darów tej niezwykle kolorowej pory roku. Jednak nie był to taki zwyczajny spacer… szukaliśmy Jesieni konikami. Tak, zaraz po śniadaniu z parkingu czterema wozami , zaprzęgniętymi w przepiękne koniki wyruszyliśmy na te, nasze poszukiwania. Po drodze obserwowaliśmy drzewa, które mienią się już jesiennymi kolorami , kwiaty jesienne a słoneczko przygrzewało dlatego wspaniale się nam tak podróżował. Objechaliśmy chyba całą Rabkę i gdy już wydawało się ,że czas wracać nasze koniki powiozły nas …. no, właśnie zawiozły nas w pobliże Leśniczówki a tam… czekała na nas Pani Jesień oraz borsuczek z wiewióreczkami. Pani jesień przywitała się z nami, borsuk również a wiewiórki cały czas coś mówiły, trajkotały jak szalone – chyba ze spotkania z dziećmi były bardzo zadowolone! Później były zagadki i spacer po lesie w celu zbierania jesiennych skarbów. Jeszcze pamiątkowe zdjęcia i niestety powrót do przedszkola ale dzień  był wspaniały!

Wszystkie te „dary jesieni” zabraliśmy do przedszkola, wzbogaciły nasze kąciki przyrody w a kasztanki,i pewnie to będą nasze liczmanki.

Było super! Dziękujemy Pani Jesieni oraz borsukowi i szalonym wiewiórkom za przemiłe spotkanie