Licznik odwiedzin

505642
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
198
79
8939


Archiwum

warsztaty, ziemia, dni godności

W przyjaźni z niepełnosprawnymi

5 maja nasze przedszkolaki występowały na scenie rabczańskiego Amfiteatru z okazji Obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.   Obchodzony jest on rokrocznie 5 maja, jako Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Mottem Dnia są słowa "Osoba z upośledzeniem jest przede wszystkim człowiekiem, a dopiero potem osobą z takimi czy innymi upośledzeniami. Ona uczy nas -zdrowych: pokory, cierpliwości i tolerancji".

Teatr Rąk

4 maja dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych – Teatr Rąk- prowadzonych i przygotowanych przez panią Krysię i panią Bogusię. Pani Krysia i pani Bogusi pokazały dzieciom jak niewiele trzeba, żeby się świetnie bawić! Rękawiczka, główka wycięta z gąbki i twórcza wyobraźnia i … teatrzyk gotowy, zabawa wspaniała. Pani Krysiu i p. Bogusiu bardzo dziękujemy!

 

Spotkania z Paniami z Koła Gospodyń w Chabówce

Nasze przedszkolaki uczestniczyły we wspaniałych spotkaniach warsztatowych prowadzonych przez Panie z Koła Gospodyń z Chabówki. Działalność Pań z Koła w szczególności skupia się na wykonaniu wypieków na różne uroczystości gminne oraz pomoc przy ich organizacji a także  przygotowywanie  palmy, wieńców dożynkowych. Na spotkaniach panie dzielą  się doświadczeniami, wspólnie przygotowują imprezy i mają już wiele osiągnięć.  A dla naszych przedszkolaków przygotowały wspaniałe niespodzianki. Spotkania odbywały się raz w tygodniu i tak były;

  • warsztaty kulinarne, podczas których przedszkolaki samodzielnie lepiły przepyszne pierożkik

  • warsztaty bibułkowe, podczas których dzieci robiły różne kwiaty z bibuły,

  •  było szydełkowanie

  • oraz ciasteczek pieczenie i smakowanie

Warsztaty te były dla dzieci wielka frajdą poprzez zabawę dzieci zdobywały wiele praktycznych umiejętności. Mamy nadzieję, że wykorzystują je teraz w domu np. pomagając w kuchni. Pragniemy bardzo, bardzo gorąco podziękować naszym Kochanym Gospodyniom : p. Hani - Prezes Koła, p. Tereni W., p. Władzi, p. Reni, P. Ani, p. Tereni Cz., p. Stasi oraz p. Zosi, za wspaniale przygotowane warsztaty, za czas, który naszym przedszkolakom poświęciły, za uśmiech i ciepło, którym nasze dzieci obdarzyły. DZIĘKUJEMY!

 

DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

 

„Drodzy Ziemianie, czy wiecie

Jeśli śmiecić nie przestaniecie,

Niedługo sami w tych śmieciach utoniecie…’’

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, a że my przedszkolaki dbamy o naszą planetę dlatego nie chcemy, żeby wyglądała tak jak w przedstawieniu pt: „Na ratunek Ziemi’. Inscenizacje przedstawiły nasze „Biedroneczki”, były więc wierszyki, piosenki oraz wskazówki co robić by nasza planeta zdrowa była i by nam Ziemianom dobrze służyła. Następnie zaraz po przedstawieniu wyruszyliśmy wszyscy dzieci, ciocie oraz rodzice w ekologicznym marszu alejkami Chabówki. Hasłem przewodnim było: „Kochasz dzieci nie pal śmieci”. To był wspaniały dzień. Dziękujemy wszystkim za udział.