Licznik odwiedzin

613257
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
206
160
10259


Archiwum

prima, jede, rocznica,motyle w castoramie

Nasze „Motylki podbijają Castoramę –super warsztaty

 i samodzielne zrobienie karmników

 

 

 

"Na marchewki urodziny..." - dzień marchewkowy w przedszkolu

 

Dzień 5 kwietnia był bardzo wyjątkowy w naszym Przedszkolu. Tego dnia odbyły się Urodziny Marchewki. Od rana dało się zauważyć, że jest to szczególny dzień – dzieci i panie miały na sobie pomarańczowe stroje.

 

Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, konkursach i zajęciach plastycznych z "jubilatką" w roli głównej. Poznały wartość odżywczą marchewki i jej pochodzenie ale największa niespodzianka czekała na nie w jadalni bowiem tam nasze kochane mamusie przygotowały wspaniałe warsztaty kulinarne z marchewką w roli głównej oczywiście. Dzieci samodzielnie przygotowywały sok marchwiowy, tarły marchewki oraz przygotowywały ciasto marchewkowe. A potem tego wszystkiego degustowały . Mniam, mniam…..

 

To był wspaniały dzień. Następne święto marchewki już w przyszłym roku. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie naszym Mamusiom p. Ewie, Bogusi, Madzi, Iwonce,Sabince, Karolince oraz wszystkim którzy przyczynili się do przygotowań tego dnia. Jesteście wspaniali dziękujemy!!!!

 

 

 

 

                        „Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,

                        nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

                        przyszłością, która pozostaje otwarta”

 

                        „ Miłość mi wszystko wyjaśniła

                        Miłość wszystko rozwiązała

                        Dlatego uwielbiam tę Miłość

                        Gdziekolwiek by przebywała”

                                                           Jan Paweł II

To już kolejna 11 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

 Nasz Kochany Ojcze Święty – my przedszkolaki Pamiętamy

 

 

 

Prima aprilis bo się pomylisz

 Pierwszy dzień kwietnia to Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy. Ten nastrój udzielił się również wszystkim ciociom w przedszkolu. Pragnąc aby ten dobry, figlarny nastrój udzielił się dzieciom już od drzwi witał wszystkie przedszkolaki Św. Mikołaj, na tablicy były życzenia dobrego jajka, dużo prezentów pod choinką itp. Ciocie też  Mikołajkowe  informowały dzieci, że zaraz przyjedzie Św. Mikołaj, a później jako niby aktorki – niezły żart, wystąpiły w przedstawieniu „O Księżniczce Brudasce”. Cały dzień obfitował w dobrą zabawę, a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci. Prima Aprilis to jedyny w roku dzień, gdy wszystko jest możliwe i każdy śmieje się.