rat,kolory,wiosna,palma,wiel

Nasze Przedszkolne Śniadanie Wielkanocne

We wtorek 22 marca, w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę.  Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Dzieci należące do przedszkolnej grupy teatralnej przygotowały piękną inscenizację o obchodach tych wspaniałych świąt były wiersze i piosenki a następnie ciocia Madzia złożyła świąteczne życzenia wszystkim przedszkolakom przybyłym rodzicom oraz pracownikom przedszkola. Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych, kolegów i złożyły sobie życzenia.  Po życzeniach odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie „Wielkanocna kartka”. Prace prześliczne, pomysłowe i kolorowe, życzenia w karteczkach ciepłe i pełne nadziei.  Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!

Przypominamy, iż nagrody ufundowała nasze przedszkolna Rada Rodziców. Dziękujemy!

Wszystkie przedszkolaki, nawet te które nie brały udziału w konkursie, z okazji świąt otrzymały „Jajeczka”, które z pewnością wykorzystają w Śmigus Dyngus

Robimy palmy

Przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych rozpoczęliśmy od przygotowania palmy. Dzięki naszym kochanym rodzicom, babciom i ciociom  zgromadziliśmy niezbędne materiały: zielone gałązki jałowca, bukszpanu, piękne wierzbowe bazie oraz bibułkowe  kwiatuszki.  Następnie ciocia Basia i ciocia Monika to połączyły i piękna palmę stworzyły. Przedszkolaki oczywiście też chętnie pomagały więc udział w powstaniu tej pięknej palmy też swój miały. Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Przygotowaną Marzannę symbolizującą odchodzącą zimę odprowadziliśmy  nad rzekę, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy kukłę i wrzucając do rzeki prosiliśmy, aby odeszła i już nie wracała. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy natomiast najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.

Zakończyliśmy obchody Kolorowych dni w przedszkolu

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Są elementem wyrazu i nawet mimowolnie stanowią środek komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. W konsekwencji wpływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności.

Nauki kolorów i ich utrwalania uczymy  poprzez zabawę. Ciekawą formą utrwalenia barw są „kolorowe dni w przedszkolu”. Dziecko obserwując przez cały dzień pobytu w placówce jeden kolor, słuchając wierszy, piosenek wykonując prace plastyczne i doświadczając ich wszystkimi zmysłami, na pewno szybko utrwali daną barwę.

Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję, wyobraźnię.

SPOTKANIE Z INSTRUKTOREM RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Niedawno nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z Panią Sylwią Jabłońską – Instruktorem Ratownictwa Medzycznego. Było to nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie.

Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pani Sylwia wyjaśniła na czym polega praca ratownika oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie ćwiczyć RKO na fantomach. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Naszemu Gościowi – p. Sylwi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką
PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.