Licznik odwiedzin

505502
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
58
79
8939


Archiwum

poczta kino walenty

MARZYCIELSKA POCZTA W NASZYM PRZEDSZKOLU 

DRODZY RODZICE

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta. W każdym miesiącu obok skrzynki pocztowej, która znajduje się na tablicy ogłoszeń pojawi się profil dziecka do którego będzie można napisać list lub kartkę pocztową. My w przedszkolu również będziemy takowe kartki i listy wspólnie tworzyć. Na koniec miesiąca wszystkie one zostaną wysłane do wybranej osoby. Niewiele pracy z naszej strony, a jakże wiele radości na twarzy chorego dziecka. Liczymy na zaangażowanie naszych Przedszkolaczków, a Rodziców zachętę i niewielką pomoc przy tworzeniu kartek oraz listów. Oby było ich jak najwięcej.

 Czym jest Marzycielska Poczta?


Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę.

 Jakie znaczenie mają dla chorych dzieci listy i kartki?


Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Wiele chorych dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

 

WYCIECZKA DO KINA NA BAJKĘ „MISIEK W NOWYM JORKU”

Kto z nas nie lubi oglądać bajek? Znacie może taką osobę? Na pewno nasze przedszkolaki do takich osób się nie zaliczają i z chęcią bajeczki oglądają. A kiedy dodatkowo można ją zobaczyć w kinie, to dopiero jest niebywała atrakcja.  11 lutego wybraliśmy się  na projekcję filmu „Misiek w Nowym Jorku" do kina ,,Śnieżka” w Rabce-Zdrój. Było to niezwykłe wydarzenie. Po pierwsze - wizyta w kinie, po drugie- jazda autobusem, po trzecie - wyjazd bez rodziców. Piękna sala kinowa, wygodne niebieskie  krzesełka i  ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie. Film okazał się świetny, pełen śmiesznych i zaskakujących scen. Niedźwiedź polarny musiał wyruszyć do Nowego Jorku, by zniechęcić biznesmena do zasiedlania Arktyki, a zadanie to łatwe nie było. Zaciekawione  dzieci zasiadły wygodnie w fotelach i dały się wciągnąć magii kina. Dla naszych niektórych maluchów było to ogromne przeżycie - niektóre z nich nigdy jeszcze w kinie nie były. Mimo, że wyjazd trwał krótko, to dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń po przebytej wycieczce. Seans wszystkim bardzo się podobał, film oglądany był z dużym zainteresowaniem oraz z poczuciem humoru. Na pewno jeszcze nie raz zawitamy do kina „Śnieżka” w Rabce-Zdrój.

 

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania  podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić. My też w przedszkolu obchodziliśmy Walentynki, wyklejaliśmy serduszka, oglądaliśmy bajeczki o przyjaźni i bawiliśmy się w „Randkę w ciemno”. Było miło i przyjemnie , tak jak powinno być właśnie w dniu miłości i przyjaźni.