koledujemy

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W IV EDYCJI

RODZINNEGO KOLĘDOWANIA W PRZEDSZKOLU

Święta, święta i po świętach - jak to mówią. Wprawdzie święta już minęły, ale czas kolędowania trwa, aż do 2 lutego. Z tej właśnie okazji zapraszamy do udziału w „IV” edycji Rodzinnego Kolędowania w przedszkolu” ,które odbędzie się 2 lutego 2016r. o godz, 10.00 w przedszkolu.

konkursu Rodzinne kolędowanie

Cele przeglądu:

• Kultywowanie tradycji wykonywania najpiękniejszych kolęd i pastorałek oraz utworów świątecznych,
  • Rozbudzanie zamiłowania do wspólnego, rodzinnego muzykowania;
  • Stwarzanie warunków zaprezentowania się dzieci wraz z rodzicami przed szerszą publicznością;
  • Integrowanie przedszkola i rodziców.

Odbiorcy przeglądu:

• Konkurs skierowany jest do wszystkich przedszkolaków oraz ich rodzin.

Zasady uczestnictwa:

• Uczestnicy śpiewają jeden lub dwa utwór spośród kolęd, pastorałek lub piosenek świątecznych.
  • Dopuszcza się grę na instrumentach lub wykorzystanie gotowego podkładu instrumentalnego (bez wokalu)
  • Mile widziane stroje kolędnicze.
  • Uczestnicy przeglądu i ich rodzice wyrażają zgodę na wykorzystanie materiałów (zdjęcia, nagrania audiowizualne) dla celów promocji Przedszkola i konkursu.
  • Swoje zgłoszenie można złożyć u Pani Dyrektor lub Nauczycielek

Ogłoszenie wyników odbędzie się zaraz po zakończeniu konkursu

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.

15 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych dziadków do Teatru „Rabcio” w Rabce Zdroju, bowiem chcieliśmy aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. O 17.00 wszystko się rozpoczęło, nasi kochani Goście przybyli punktualnie.
Przedszkolaki  na prawdziwej scenie pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. W taki sposób najpiękniej potrafią powiedzieć Babciom i Dziadkom jak bardzo ich kochają.
Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie.
Na zakończenie dzieci pięknie odśpiewały STO LAT oraz wręczyły laurki swoim Dziadkom. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Zbyszkowi Wójciakowi, że przyjął nas w swoich „teatralnych” progach dzięki czemu ten dzień był bardzo uroczysty i podniosły! Dziękujemy.