Licznik odwiedzin

505501
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
57
79
8939


Archiwum

policjant, sałatki, pasowanie

WIZYTA PANI POLICJANT W PRZEDSZKOLU

 Dnia 26 października 2015 roku  odbyło się spotkanie przedszkolaków z panią policjantką Komisariatu Policji w Rabce- Zdroju – mł. asp. Anną Martuszewską

Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, o których opowiadała pani Ania. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.   

 

PASOWANIE ZA NAMI

23.10.2015 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. 

Podczas uroczystości dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu.  Dzielnie zmagały się z zadaniami, które przygotowała dla nich Królowa Śniegu: śpiewały piosenki, recytowały wierszyk, pochwaliły się również swoimi umiejętnościami sportowymi a nawet musiały wypić sok z kwaśnej cytrynki. Jak się szybko okazało z każdym zadaniem świetnie sobie poradziły – czyli są prawdziwymi PRZEDSZKOLAKAMI, aby jednak wszystko było jak trzeba po zakończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz małe, miłe niespodzianki. Po części oficjalnej, wszystkie dzieci  zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Hej chłopaki i dziewczynki czy Wy jecie witaminki?.

Jak wszyscy wiemy najpyszniejsze są owoce jesienią i wtedy też są najpyszniejsze sałatki owocowe. Nasze przedszkolaki też dobrze o tym wiedza i dlatego  na zajęciach dzieci najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju Ich ciała i umysłu a potem zabrały się do roboty… sałatki były mniam, mniam

ZWIEDZAMY PARK JESIENIA