kraków

Starszaki zwiedzają Kraków

19 maja nasze starszaki pojechały na wycieczkę autokarową  do Krakowa. Grupa „Motyli” do krakowskiego ZOO natomiast „Biedronki” zwiedzały Wawel.

Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt wzbudziły tygrysy i słonie. Z wielkim zachwytem  obejrzały przepiękne, kolorowe ptactwo- ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary. Z lekkim niepokojem, ale i zaciekawieniem podglądały foki, ryby, węże i kameleony. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok dzieci dały popis wręcz cyrkowych akrobacji.

Kiedy „Motylki” spacerowały po Zoo „Biedroneczki” wraz z przewodnikiem zwiedzały Wawel. Wawel należy do najpiękniejszych polskich zabytków doby renesansu. Najprawdopodobniej jest najsłynniejszym polskim zamkiem. Stanowi małe miasto w mieście. Wizyta w grobach królewskich, Kaplicy Zygmunta czy wawelskiej katedrze stanowić może nie tylko żywą lekcję historii, ale także świetną grę wyobraźni  jednak naszym przedszkolakom najbardziej podobał się Smok Wawelski, który na ich widok groźnie zionął ogniem – ale nikt się nie bał!

Pogoda wspaniała, humory dopisywały więc wycieczka nie mogła się nie udać! W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, były śpiewy a nawet pewne elementy taneczne. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do przedszkola.