591991

Ratownicy

Spotkanie z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W marcu gościliśmy w naszym przedszkolu pana Grzegorza ratownika medycznego w asyście najlepszego naszego strażaka p. Roberta. Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).

Przedszkolaki obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz  jak należy wykonać masaż serca. Po demonstracji, przedszkolaki same musiały pokazać, co potrafią i czego się nauczyły. Nasz pan ratownik zwrócił też uwagę, żeby dzieci właściwie przewożone  były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.

Serdecznie dziękujemy p. Grzegorzowi oraz p. Robertowi za wspaniałe spotkanie, dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.